آمریکا درخواست سازمان ملل برای لغو تحریم انصارالله را رد کرد

به گزارش آموزشگاه ما، آمریکا با نادیده دریافت هشدارها درخواست سازمان ملل متحد را برای لغو تصمیم قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان های اصطلاحاً تروریستی2 رد کرد.

آمریکا درخواست سازمان ملل برای لغو تحریم انصارالله را رد کرد

به گزارش خبرنگاران از فارس، آمریکا درخواست سازمان ملل متحد را که خواستار عقب نشینی واشنگتن از درج نام جنبش انصارالله یمن در فهرست سازمان های اصطلاحاً تروریستی شده بود، رد کرد.

ساعاتی قبل تر، (پنجشنبه 25 دی ماه) مقام های ارشد سازمان ملل متحد از آمریکا خواسته بودند در تصمیم خود برای معرفی کردن جنبش انصارالله به عنوان گروه اصطلاحاً تروریستی تجدیدنظر کند.

مارتین گریفیتس کننده سازمان ملل در امور یمن، روز پنجشنبه در سخنانی در جمع اعضای شورای امنیت گفت که تروریستی نامیدن جنبش انصارالله، موجب شیوع گرسنگی در یمن می شود و کمک رسانی سازمان ملل را با مانع روبه رو می سازد. او از آمریکا خواست این تصمیم را لغو کند.

گریفیتس افزود: بیم آن وجود دارد که توصیف حوثی ها به عنوان سازمان تروریستی، تأثیرات به شدت خطرناکی بر تمامی طرف های درگیری در یمن بگذارد.

ریچارد میلز، معاون کننده آمریکادر سازمان ملل در جلسه شورای امنیت گفت که واشنگتن هشدارها درباره تبعات انسانی درج نام انصارالله در فهرست سازمان های تروریستی را شنیده و تدابیر لازم را جهت کاستن از تبعات این تصمیم بر کمک رسانی به یمن اتحاذ خواهد کرد.

او گفت: ولی ما معتقدیم که اگر می خواهیم فرایند سیاسی پیشرفت کند این اقدام، گام صحیحی رو به جلو و برای ارسال پیامی صحیح است.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین ماه سال 1394 کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می کنند. 22 میلیون نفر که 75 درصد جمعیت یمن را تشکیل می دهند نیازمند نوعی کمک رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، 8.4 میلیون نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی شان از کجا تأمین خواهد شد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت دولت این کشور قصد دارد جنبش انصارالله یمن را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 274

به "آمریکا درخواست سازمان ملل برای لغو تحریم انصارالله را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا درخواست سازمان ملل برای لغو تحریم انصارالله را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید