آموزش تصویری شنای قورباغه

به گزارش آموزشگاه ما، شنای قورباغه قدیمی ترین و رایج ترین نوع شنا برای مسافت های طولانی است. مهم ترین تکنیک این شنا ضربه ای است که پا ها به آب وارد می نمایند. از آنجایی که یادگیری این شنا راحت است، با آموزش تصویری این تکنیک شنا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

آموزش تصویری شنای قورباغه

جهت دریافت خدمات معماری ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

شنای قورباغه یکی از پیچیده ترین حرکات همزمان دست و پا در ورزش شنا است. از لحاظ فنی این نوع از شنا از بقیه انواع آن متفاوت است، حتی از این جهت که فشار و پرتاب اولیه در این نوع شنا از کجا شروع می گردد که 70 درصد آن از طرف پاها و 30 درصد مربوط به دست ها می باشد. این حقیقت که شنای قورباغه از دیگر شنا و حرکات متمایز است به این معنی است که شناگر شنای قورباغه، یک شناگر متفاوت و برتر نسبت به سایرین است، با اینکه شاید در انجام دیگر حرکات شنا استعداد چندانی نداشته باشد. بنابراین چیزی که شما شناگران شنای قورباغه باید بدانید این است که نگران سایر تکنیک های شنا نباشید، چراکه شما خاص هستید.

پیشینه تاریخی

باور بر این است که شنای قورباغه قدیمی ترین حرکت همزمان دست و پا به عنوان شنا و اولین شنایی است که به صورت رقابتی انجام شد. کاپیتان متیو وب اولین فردی است که طول کانال انگلیس (کانال مانش) را از دوورِ انگلیس تا کاله فرانسه به مدت 21 ساعت و 45 دقیقه بدون توقف در تاریخ 24 و 25 ام آگوست 1875 شنای قورباغه نموده است.

حالت بدن در شنا قورباغه

بدنتان را به صورت افقی و به موازات سطح آب نگه دارید. سرتان باید در زیر آب باشد تا متمایل به جلو تنفس کنید. دست ها آب را از جلو گرفته و با کف دست و ساعد به طرف عقب و زیر شکم می کشند. سپس دستها از همان زیر آب، به جلو آمده کشیده می شوند و مجدداً عمل کشش آب صورت می پذیرد. پاها نیز توسط فشار و ضربه ای که به آب وارد مینمایند آب را به عقب می رانند. بدین روش که هر ضربه توسط کف پا زده می گردد و برای اینکار مفصل ضربه و فشار لازم به آب وارد می گردد.

پاها

کار پاها یک ضربه همزمان به عقب با دو پا است. بعد از اینکه با خم کردن زانوهایتان، پاشنه پا را تا باسنتان بالا آوردید. پاهای شما باید به سمت عقب باشند. زمانی که ضربه زدید و این کار به اتمام رسید، پاها باید کاملا به سمت عقب باشند. زمان درست برای شروع ضربه پا در انتها سیکل تنفس است.

دست ها

حرکت دست ها در شنای قورباغه با حالت افقی بدن شما و دراز کردن دستتان در کنار سر و به حالتی که دست ها نزدیک هم هستند و کف دست با زاویه 45 درجه به سمت بیرون باشد، شروع می گردد. در شروع حرکت دست هایتان را به حالت کشیده و منحصرا به سمت بیرون نگه دارید تا زمانی که به شانه هایتان برسد، سپس آرنج تان را خم کنید و همزمان دستتان را بچرخانید. در این صورت دست شما یک حرکت دایره ای انجام می دهد اما زمانی که در زیر قفسه سینه به هم می رسند، به سمت داخل می چرخند. در زمانی که دستتان در زیر آب واقع شده است، آرنج را به حالت خمیده نگه دارید.

نفس گیری

متمایل به جلو نفس بگیرید: زمانی که حرکت دست ها را انجام می دهید، قفسه سینه تان را به سمت بالا بیاورید سپس پایین بیاورید و به حالت کاملا افقی قرار بگیرید تا برای حرکت ضربه ای پا که بعد از آن است، آماده شوید.

چرخش

در آخر و در هنگام چرخش، دست ها باید به طور همزمان به دیوار اصابت نمایند. همچنین زانوهایتان را تا قفسه سینه بالا بیاورید و آماده باشید که آن ها را به سرعت به دیوار بزنید و سپس برگردید. در هنگام اجرای این حرکت در زیر آب، شما می توانید یک حرکت دست کامل را انجام دهید. سپس دستتان را در کنارتان قرار دهید و یک حرکت ضربه ای پا شنای قورباغه و پای قورباغه انجام دهید.

اشتباهات رایج و راه چاره

  • زانوها بیش از حد معمول از یکدیگر جدا و باز شوند

    اصلاح: زانوها نباید بیش از عرض شانه از یکدیگر جدا شوند.

  • کشیدگی پنجه پاها در هنگام وارد کردن فشار توسط کف پا به آب

    اصلاح: کف پا به طرف خارج چرخانیده گردد و پنجه پاها به طرف انگشت کوچک پا رانده گردد.

  • کشیدن زانو به زیر شکم

    اصلاح: کف پاها درابتدای مرحله فشارباید به سطح آب متمایل باشد.

منبع: Arenawaterinstinct

منبع: setare.com
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 176

به "آموزش تصویری شنای قورباغه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تصویری شنای قورباغه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید