ابتلای سلول های چشم به کرونا

به گزارش آموزشگاه ما، پژوهشگران مدرسه پزشکی آیکان در مانت ساینای (ISMMS) در بررسی جدید خود دریافته اند که کروناویروس می تواند سلول های چشم را مستقیما آلوده کند.

ابتلای سلول های چشم به کرونا

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، به شواهدی دست یافته اند که نشان می دهند کووید-19 می تواند سلول های چشم را آلوده کند.

پژوهش ها حاکی از این هستند که کروناویروس، عفونت را در دستگاه تنفس فوقانی آغاز می کند و انتقال می یابد. به همین دلیل، استفاده از ماسک در مکان های عمومی توصیه شده است. در هر حال این موضوع، نامعین مانده است که آیا عفونت می تواند از چشم نیز آغاز شود یا خیر. در صورت مثبت بودن پاسخ، اقدامات محافظتی بیشتری مورد نیاز است.

پژوهشگران مدرسه پزشکی آیکان در مانت ساینای (ISMMS) در بررسی جدید خود دریافته اند که کروناویروس می تواند سلول های چشم را مستقیما آلوده کند.

یافته های این پژوهش، تاثیری فوری بر اقدامات پیشگیرانه ای خواهند داشت که برای کمک به کاهش شیوع کووید-19 صورت می گیرند. همچنین این یافته ها از دستورالعمل هایی پشتیبانی می کنند که برای محافظت از چشم ارائه می شوند.

پژوهشگران در این پروژه، مدل هایی از سلول بنیادی درون کشتگاهی چشم انسان بزرگسال را بررسی کردند. آن ها سلول ها را در معرض کروناویروس قرار دادند و پس از 24 ساعت به بررسی آن ها پرداختند.

پژوهشگران به ارزیابی این موضوع پرداختند که آیا کروناویروس می تواند هم بافت و هم سلول های اولیه چشم را آلوده کند یا خیر.

سلول ها به کروناویروس آلوده شدند و سپس به واسطه توالی آران ای مورد تجزیه و تحلیل قرار دریافتد. پژوهشگران از توالی ها نقشه برداری کردند و سپس به مقایسه آن ها با سلول های مبتلا نشده بافت های انسانی پرداختند. در مرحله بعد، بیان سلول هایی که در معرض کروناویروس قرار داشتند، بررسی شد.

نتایج این بررسی نشان داد که کروناویروس می تواند سلول های سطح چشم را آلوده کند. سلول هایی که در معرض کروناویروس قرار داشتند، وجود عفونت مرتبط با پروتئین هایی از جمله گیرنده موسوم به ACE2 و آنزیم TMPRSS2 را نشان دادند که امکان ورود ویروس را فراهم می کند.

بررسی ها نشان داد IFNβ، پروتئینی که ویژگی های ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد، با قرار دریافت در معرض ویروس سرکوب می شود. پژوهشگران دریافتند که سلول های سطح چشم در برابر عفونت، آسیب پذیر هستند، اما آسیب پذیری قرنیه مرکزی، کمتر است.

دکتر تیموثی بلنکینسوپ (Timothy Blenkinsop)، از پژوهشگران این پروژه گفت: ما امیدواریم که این داده های جدید، به ارائه اقدامات بیشتری برای محافظت از چشم ها بیانجامند. ما همچنین قصد داریم از این مدل ها برای آزمایش روش های پیشگیری از عفونت های چشمی استفاده کنیم.

بنجامین تنوور (Benjamin tenOever)، از پژوهشگران این پروژه گفت: این پژوهش، نتیجه یک همکاری سازنده میان دو برنامه علمی بسیار متفاوت بود.

از همه مهم تر این که داده های به دست آمده نه تنها به درک ما در مورد زیست شناسی کروناویروس می افزاید، بلکه اهمیت شست و شوی دست ها را نیز بیشتر معین می کند، زیرا تماس دست ها با چشم، از مواردی است که باید به عنوان یک نقطه ورود عفونت در نظر گرفته شود.

منبع: فرادید
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 501

به "ابتلای سلول های چشم به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای سلول های چشم به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید