احزاب مسیحی لبنان از نخست وزیری حریری حمایت نمی کنند

به گزارش آموزشگاه ما، بزرگترین حزب سیاسی مسیحی لبنان گفت، از نامزدی نخست وزیر اسبق این کشور برای رهبری آینده حمایت نخواهد کرد؛ مساله ای که تلاش ها برای توافق بر سر نخست وزیر جدید را پیچیده می کند.

احزاب مسیحی لبنان از نخست وزیری حریری حمایت نمی کنند

روزنامه رای الیوم نوشت، سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان که در جریان تظاهرات مردمی سال 2019 استعفا کرد، اخیرا اعلام کرده آماده رهبری دولتی است که اصلاحات پیشنهادی فرانسه را اجرایی کند تا لبنان بتواند کمک های بین المللی را که به آنها نیاز مبرم دارد، به دست آورد.

اما حریری بارزترین سیاستمدار اهل سنت لبنان نتوانست حمایت دو حزب اصلی مسیحی جریان ملی آزاد و حزب القوات اللبنانیه را به دست آورد.

قرار بود رایزنی های مجلسی برای تعیین نخست وزیر جدید روز پنجشنبه برگزار شود اما میشل عون، رئیس جمهوری لبنان بنا به درخواست برخی از فراکسیون های مجلسی این نشست را به تعویق انداخت.

جریان آزاد ملی به ریاست جبران باسیل داماد عون گفت، نمی تواند از شخصیتی سیاسی مانند حریری حمایت کند زیرا پیشنهاد امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه تشکیل دولت اصلاحات و هدایت آن توسط متخصصان است.

وی در بیانیه ای افزود، به همین دلیل شورای سیاسی بر عدم نامزدی سعد حریری برای پست نخست وزیری اجماع دارد. به تعویق افتادن رایزنی های مجلسی باعث نمی شود حزب در موضع خود تجدید نظر کند.

با این حال اگر حزب الله لبنان و متحدش جنبش امل از حریری حمایت کنند او می تواند با اکثریت آرای مجلس متصدی پست نخست وزیری شود اما عدم حمایت دو حزب مسیحی از وی، در بهترین حالت به او قدرت شکننده ای برای مقابله با بدترین بحران لبنان از زمان جنگ داخلی می دهد که بین سال های 1975 تا 1990 رخ داد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 114

به "احزاب مسیحی لبنان از نخست وزیری حریری حمایت نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احزاب مسیحی لبنان از نخست وزیری حریری حمایت نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید