اغلب بچه ها مبتلا به کرونا هیچ علامتی ندارند

به گزارش آموزشگاه ما، مجله پزشکی دکتر سلام/نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد بیش از یک سوم بچه ها مبتلا به کووید-19 هیچ علامتی ندارند.

اغلب بچه ها مبتلا به کرونا هیچ علامتی ندارند

به گزارش ایندیاتایمز، بر اساس نتایج یک مطالعه بیش از یک سوم بچه ها مبتلا به ویروس کرونا بدون علامت هستند و فقط بخشی از افراد آلوده تشخیص داده می شوند. این تحقیق که در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شده است، نتایج 2 هزار و 443 کودک درآلبرتا واقع در کانادا را که در جریان موج اول همه گیری یعنی از ماه مارس تا سپتامبر از نظر عفونت کووید-19 مورد آزمایش قرار گرفتند را نشان می دهد.

فینلای مک آلیستر، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشکده دانشگاه آلبرتا می گوید: نگرانی از دیدگاه بهداشت عمومی این است که احتمالا تعداد مبتلایان به کووید-19 در جامعه زیاد هستند و فقط به دلیل نداشتن هیچ گونه علائمی متوجه بیماری این افراد نمی شویم.

وی می افزاید: وقتی گزارشات روزانه هزار و 200 مورد جدید در استان آلبرتا را می بینیم که این فقط نوک کوه یخ است، این آمار نشان می دهد احتمالا بسیاری از افراد از بیماری خود آگاه نیستند و به طور بالقوه آن را گسترش می دهند.

از بین 2 هزار و 463 کودک، نتیجه آزمایش هزار و 987 کودک برای ابتلا به کووید-19 مثبت بوده و 476 نفر نتیجه آزمایش شان منفی بوده است. بین بچه های که آزمایش شان مثبت شده تعداد 714 نفر یعنی حدود 36 درصد آنها بدون علامت گزارش شده اند.

مک آلیستر ضمن اشاره به دلیل ماهیت بدون علامت بیماری در بیش از یک سوم بچه ها اذعان می دارد: تعطیلی مدارس برای یک دوره طولانی تر از تعطیلات کریسمس تصمیم درستی است. تا آنجا که ما می دانیم احتمال شیوع بیماری در بچه ها نسبت به بزرگسالان کمتر است، اما احتمال خطر صفر نیست. احتمالا پخش نماینده های بدون علامت نسبت به فردی که علائم دارد خطرناک تر هستند.

محققان همچنین دریافتند سرفه، آبریزش بینی و گلودرد سه مورد از رایج ترین علائم در بچه ها مبتلا به عفونت کووید-19 است که به ترتیب در 25 ، 19 و 16 درصد موارد دیده می گردد.

وی می افزاید: بعضی مبتلایان به ویروس کووید-19 حال عمومی شان خوب است و نمی دانند که آلوده شده اند، بنابراین با دوستان شان معاشرت می نمایند و ناخواسته ویروس را گسترش می دهند و من فکر می کنم این مسئله بسیار مهمی در شیوع ویروس است.

منبع: همگردی
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 195

به "اغلب بچه ها مبتلا به کرونا هیچ علامتی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اغلب بچه ها مبتلا به کرونا هیچ علامتی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید