افشاگری جدید حسان دیاب درباره انفجار بندر بیروت

به گزارش آموزشگاه ما، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان فاش کرد بر اساس گزارش اف بی آی میزان نیترات آمونیوم منفجر شده در بندر بیروت کمتر از میزان اعلام شده بوده و معین نیست مابقی آن کجاست.

افشاگری جدید حسان دیاب درباره انفجار بندر بیروت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حسان دیاب نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان گفت، اداره تحقیقات فدرال آمریکا اف بی آی میزان نیترات آمونیوم منفجر شده در بندر بیروت در چهارم آگوست گذشته را 500 تن تخمین زده است.

پیش تر رسانه ها و بعضی مقامات لبنانی اعلام نموده بودند، این انفجار مهیب ناشی از ذخیره کردن 2700 تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت بوده است.

بر اساس گزارش بخش عربی خبرگزاری فرانسه، دیاب در ملاقات با تعدادی از اصحاب رسانه توضیح داد، گزارش اف بی آی فاش می نماید که میزان نیترات آمونیوم در بندر بیروت فقط 500 تن بوده پس 2200 تن مابقی کجا رفته است؟

پس از انفجار بندر بیروت، تیمی از اداره تحقیقات فدرال آمریکا گزارشی تهیه و نتیجه آن را به مقامات لبنانی ارائه دادند. همچنین کارشناسان فرانسوی در فرایند جمع آوری شواهد در این زمینه یاری کردند.

در انفجار مهیب بندر بیروت بیش از 190 تن کشته و 6500 نفر زخمی شدند و این انفجار خسارت های زیادی تا شعاع چند کیلومتری بر جای گذاشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 259

به "افشاگری جدید حسان دیاب درباره انفجار بندر بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری جدید حسان دیاب درباره انفجار بندر بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید