امارات و روسیه در پی به قدرت رساندن سیف الاسلام قذافی در لیبی

به گزارش آموزشگاه ما، ایسنا نوشت: یک نهاد بین المللی ویژه لیبی از وجود هماهنگی میان امارات و روسیه برای آغاز کمپینی گسترده با هدف بازگرداندن سیف الاسلام قذافی به حاکمیت لیبی به جای پدرش معمر قذافی خبر داد و اعلام کرد: اجرای این طرح از محل میلیاردها دلار دارایی او در خارج این کشور تامین خواهد شد.

امارات و روسیه در پی به قدرت رساندن سیف الاسلام قذافی در لیبی

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، محمود رفعت، سخنگوی کار گروه بین المللی لیبی در توییتی فاش کرد که رایزنی های گسترده ای میان امارات و سیف الاسلام قذافی برای انتصاب او به عنوان رهبر لیبی به جای پدرش معمر قذافی با تکیه به میلیاردها دلار در جریان هستند، سیف الاسلام خارج از لیبی میلیاردها دلار دارایی دارد و ابوظبی به او در استفاده از آنها کمک خواهد کرد.

خبرگزاری بلومبرگ چند روز قبل اظهار داشت: بقایای نظام سابق لیبی در حال حاضر تلاش می کند به حاکمیت این کشور بازگردد و سیف الاسلام نیز برای رسیدن به قدرت به حمایت قبایل بزرگ شهر سرت و تعدادی از شهرهای دیگر در شرق لیبی تکیه کرده است.

هنوز محل اقامت سیف الاسلام قذافی در لیبی نامعلوم است، یکی از نمایندگان تونس ژوئیه گذشته تاکید کرد که با سیف الاسلام تلفنی صحبت می کند و از طرف چند تن از نزدیکان او پیام های تبریکی با دست خط خودش دریافت کرده که آنها را به قیس سعید، رئیس جمهور تونس تحویل داده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 30

به "امارات و روسیه در پی به قدرت رساندن سیف الاسلام قذافی در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات و روسیه در پی به قدرت رساندن سیف الاسلام قذافی در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید