بازداشت یکی از فرماندهان جبهه آزادی بخش مردم تیگرای

به گزارش آموزشگاه ما، مقامات اتیوپیایی یکی از فرماندهان جبهه آزادی بخش مردم تیگرای را در اردوگاه پناهجویان بازداشت کردند.

بازداشت یکی از فرماندهان جبهه آزادی بخش مردم تیگرای

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل پیلت، فرمانده لشکر پنجم فرماندهی شمالی گفت، رئیس امنیتی و شبه نظامی وابسته به جبهه آزادی بخش مردم تیگرای در شهر باکر و شهرک های مجاور که در یکی از اردوگاه های پناهجویان در شهرک شایر مخفی شده بود، بازداشت شد.

وی در ادامه تاکید کرد، این شخص دست راست سرکرده شان بود و جنایت هایی از جمله قتل و کشتار و ایجاد ترس و واهمه بی شمار در شهرهای باکر، قفطة و حمیرة مرتکب شده بود.

این فرمانده نظامی اتیوپیایی ادامه داد، مسئولیت کامل هدایت و راهبری جنگ برعهده این مجرم بود و در نهایت اسلحه و کلاشینکوف را زمین گذاشت و به شهرک شایر فرار کرد و در یکی از اردوگاه های پناهجویان واقع در این شهرک بازداشت شد.

وی همچنین شرح داد، این شخص بازداشت شده مسئول قربانی کردن نیروهای دفاع مدنی در مناطق مختلف بود و ارتش اتیوپی تمامی این شبه نظامیان را به دستگاه قضایی ارجاع می دهد.

در اوایل نوامبر گذشته، آبی احمد، نخست وزیر اتیوپی از عملیات نظامی در اقلیم تیگرای در شمال این کشور علیه جبهه آزادی بخش مردم تیگرای که متهم به حمله به اهداف نظامی است، خبر داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 226

به "بازداشت یکی از فرماندهان جبهه آزادی بخش مردم تیگرای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت یکی از فرماندهان جبهه آزادی بخش مردم تیگرای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید