با افتخار، شاگرد زاون هستم

به گزارش آموزشگاه ما، خبرنگاران/اصفهان جایزۀ بهترین کارگردانی و بهترین فیلم چهاردهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، به همراه نشان فیروزۀ این جشنواره به عطیه زارع آرندی، کارگردان فیلم جاهای خالی پر گردد اهدا شد؛ کارگردانی که اصالتاً اصفهانی است اما در حال حاضر، تهران زندگی می نماید.

با افتخار، شاگرد زاون هستم

عطیه زارع آرندی، دربارۀ فیلم جاهای خالی پر گردد به خبرنگاران، گفت: سال 1397 جشنوارۀ سینما حقیقت اعلام نمود که جلسات پیچینگ را برای ارائه طرح به سرمایه گذار خارجی برگزار می نماید. من هم در یکی از این جلسات شرکت کردم و خوشبختانه بعد از شش ماه پژوهش، به طرحی رسیدم که توانست نظر سرمایه گذاران بلژیکی و سوئیسی را جلب کند، اما به دلیل تحریم ها، در نهایت با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، توانستم فیلم را به مرحله فیلم برداری برسانم و بسازم.

وی با اشاره به اینکه همکاری با کشورهای خارجی موجب شد، کار از مراحل اولیه با ساختار بین المللی و به صورت اصولی پیش برود، ادامه داد: حدود دو سال فیلم برداری جاهای خالی پر گردد طول کشید و توانستم کار را به چهاردهمین جشنوارۀ بین المللی سینما حقیقت برسانم که خوشبختانه مورد توجه داوران نیز نهاده شد.

این مستندساز اظهار داشت: جاهای خالی پر گردد، دربارۀ سه نسل از زنان یک خانواده است؛ مادربزرگ، مادر و دختربچه ای که طلاق در قالب یک اتفاق بیرونی وارد زندگی آن ها می گردد و شرایط آن ها را تغییر می دهد.

زارع آرندی، با اشاره به علت مهاجرت خود به تهران، گفت: من برای ادامه تحصیل به تهران آمدم اما شرایط جغرافیایی و دسترسی آسان تر به منابع نیز در این تصمیم بی تأثیر نبود. در حال حاضر هزینۀ تدوین یک فیلم مستند بسیار بالاست و طبیعی است که یک فرد به تنهایی و بدون حمایت نهادها و استفاده از منابع آن ها نمی تواند فیلم بسازد.

این مستندساز با یادی از زاون قوکاسیان، مدرس و منتقد سینمای اصفهان، ادامه داد: زاون به ما یاد داد که منتظر هیچ اتفاقی نمانیم. او دست ما را می گرفت و به نهادهای مختلف معرفی می کرد تا از تمام امکانات اصفهان برای فیلم سازی استفاده کنیم و این در آغاز کار من خیلی تأثیرگذار بود و با افتخار، شاگرد زاون هستم.

کارگردان مستند جاهای خالی پر گردد در سرانجام اطلاع داد: سال جاری نیز در جلسۀ پیچینگ چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت شرکت کردم و طرحی را ارائه دادم که خوشبختانه مورد استقبال نهاده شد. اکنون این طرح در مرحلۀ پژوهش است و دو سرمایه گذار نیز برای حمایت از آن اعلام آمادگی نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 250

به "با افتخار، شاگرد زاون هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با افتخار، شاگرد زاون هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید