طراح خانه ویلایی: توضیحات مدیر کل میراث فارس در مورد ساخت سازه در باغ تاریخی عفیف آباد

به گزارش آموزشگاه ما، موید محسن نژاد با اشاره به واکنش هایی که در ساخت یک سازه در باغ تاریخی عفیف آباد مطرح شده است، گفت: این سازه موقت و برای ساخت یک فیلم سینمایی تاریخی احداث شده است.

طراح خانه ویلایی: توضیحات مدیر کل میراث فارس در مورد ساخت سازه در باغ تاریخی عفیف آباد

جهت دریافت خدمات طراح خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

خبرنگاران شیراز - موید محسن نژاد با اشاره به واکنش هایی که در ساخت یک سازه در باغ تاریخی عفیف آباد مطرح شده است، گفت: در پی دلسوزی های مردم فرهنگ دوست و تاریخ دوست شیراز امروز در باغ عفیف آباد به صورت میدانی حضور یافته و از نزدیک سازه مطرح شده را دیدم؛ این سازه برای ساخت یک فیلم سینمایی تاریخی احداث شده است که با توجه به اینکه در مورد مردم شریف شیراز و فارس بوده است بنا شده در شهر شیراز و مکان های مختلفی از این شهر اجرا گردد.

او با بیان اینکه برای ساخت فیلم به صورت موقت سازه ای در این باغ تاریخی احداث شده است، گفت: این فیلم تاریخی بناست که در شان مردم شیراز باشد و به همین علت یکی از فضا هایی که در این مدت مورد استفاده قرار می گیرد مجموعه باغ عفیف آباد است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان فارس با تاکید بر موقت بودن سازه گفت: این سازه به عمارت باغ عفیف آباد هیچ ضربه و آسیبی نمی زند بلکه به شکل پرتابل است و فاصله لازم هم با بنا رعایت شده و در انتها پروژه نیز باید به وسیله تهیه کنندگان و با نظارت به صورت ایمن جمع آوری می گردد.

او با بیان اینکه در بازدید امروز نیز بر حفظ و حراست از عمارت و باغ عفیف آباد تاکید شده است، گفت: استان فارس مهد تمدن و میراث فرهنگی و تاریخی است و در حفظ و حراست از این میراث ماندگار کوشش می کنیم.

او با اشاره به اینکه برای رفع دلسوزی ها مردم میراث دوست فارس؛ یک ناظر از میراث فرهنگی به صورت دائم در همه لوکیشن های این فیلم تاریخی حضور خواهد داشت، گفت: این ناظر هم بر رعایت حریم و حراست از بنای تاریخی نظارت و هم دغدغه دلسوزان را رفع می نماید.

محسن نژاد تاکید نمود: هر چند در این سازه از اسکلت بنایی استفاده شده، اما بدون فندانسیون و موقت است و انتها پروژه با ایمنی کامل جمع آوری می گردد.

او درانتها توضیح داد: به سهم خودم از همه مردم و هنرمندان ومسئولین در کشور و استان فارس و که با مشارکت و هماهنگی برای به تصویر کشیدن فرهنگ غنی این مردم همت و همراهی داشته اند ممنونم.

خبرنگاران فارس شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 865

به "طراح خانه ویلایی: توضیحات مدیر کل میراث فارس در مورد ساخت سازه در باغ تاریخی عفیف آباد" امتیاز دهید

1 کاربر به "طراح خانه ویلایی: توضیحات مدیر کل میراث فارس در مورد ساخت سازه در باغ تاریخی عفیف آباد" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراح خانه ویلایی: توضیحات مدیر کل میراث فارس در مورد ساخت سازه در باغ تاریخی عفیف آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید