حقوقدان انگلیسی به سمت دادستان دیوان کیفری بین المللی منصوب شد

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه جروزالم پست، کریم خان حقوقدان انگلیسی با 27 سال سابقه فعالیت در حوزه حقوق بین الملل روز آدینه از سوی دیوان کیفری بین المللی به سمت دادستان جدید این دیوان برای دوره ای نُه ساله انتخاب شد.

حقوقدان انگلیسی به سمت دادستان دیوان کیفری بین المللی منصوب شد

این وکیل و حقوقدان انگلیسی که شهرت خود را بیشتر مدیون راهنمایی تیم تحقیقاتی ویژه سازمان ملل در خصوص جنایات داعش در عراق است، در یک رأی گیری مخفی توانست با شکست سه نامزد رقیب جانشین فاتو بنسودا دادستان ارشد این دیوان گردد.

شایان ذکر است، دیوان کیفری بین المللی مستقر در شهر لاهه هلند با 123 عضو فعالیت خود را از حدود 20 سال پیش شروع کرد، و به جرایم جنگی، جرایم علیه بشریت، نسل کشی و جنایات مربوط به تجاوز رسیدگی می نماید.

کریم خان در 27 سال سابقه حرفه ای خود علاوه بر ارائه مشاوره به ملکه انگلیس، تقریباً در هر دادگاه کیفری بین المللی در نقش دادستان، وکیل مدافع یا مشاور حقوقی قربانیان فعالیت نموده است.

در دیوان کیفری بین المللی نیز وی سابقه فعالیت به عنوان وکیل مدافع در پرونده های مربوط به کنیا، سودان و لیبی را برعهده داشته است.

لازم به ذکر است، یکی از نخستین تصمیمات مهم کریم خان تصمیم گیری برای انجام تحقیقات کامل پیرامون جنایات جنگی در سرزمین های اشغالی است.

در همین ارتباط، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس در یک پیغام توئیتری نوشت: تجربه فراوان کریم در حوزه حقوق بین الملل در تضمین اینکه ما عاملان این جنایات شنیع را محاکمه نموده و در خصوص قربانیان این جنایات عدالت را اجرا کنیم، نقشی محوری ایفا می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 376

به "حقوقدان انگلیسی به سمت دادستان دیوان کیفری بین المللی منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوقدان انگلیسی به سمت دادستان دیوان کیفری بین المللی منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید