حمایت پوتین از پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای

به گزارش آموزشگاه ما، رئیس جمهور روسیه پیوستن ایران و بلاروس به سازمان همکاری شانگهای را اقدامی مثبت ارزیابی کرد.

حمایت پوتین از پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ضمن حمایت از پیوستن ایران و بلاروس به سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد این اقدام تاثیر مثبتی بر کار این سازمان خواهد داشت.

وی در جریان اجلاس شانگهای در سمرقند گفت: روسیه قطعا از تکمیل روند الحاق جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگ های به سریع ترین شکل ممکن حمایت می کند و در همین رابطه قرار است امروز تفاهم نامه ها و اسناد مربوطه امضا شوند. عضویت کامل ایران تأثیر مثبتی بر عملکرد این سازمان خواهد داشت چرا که این کشور در منطقه اوراسیا و همچنین در سطح بین المللی نقش مهمی ایفا می کند.

پوتین در بخش دیگری از اظهاراتش به مسئله انرژی و غذا در جهان پرداخت و گفت: ما آماده ایم تا برای حل بسیاری از مسائل جهان که مهمترین آن ها انرژی و غذا است همکاری داشته باشیم

رئیس جمهور روسیه ارسال کود به کشور های در حال توسعه را مهم ارزیابی کرد و گفت: 300 هزار تن کود های شیمیایی روسیه در بنادر اروپا وجود دارد و آماده تحویل به کشور های در حال توسعه است. اروپا تا حدی تحریم های اعمال شده بر کود های روسیه را لغو کرده است. وی سیاست های اقتصادی جهانی را دستخوش دگرگونی های برگشت ناپذیر اعلام کرد.

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین نیز اعلام کرد باید از هرگونه تلاش نیرو های خارجی برای سازماندهی انقلاب های رنگی در کشور های عضو سازمان همکاری شانگهای جلوگیری شود. ما باید از تلاش های یکدیگر برای حفظ امنیت و توسعه حمایت کنیم.

خبرنگاران بین الملل بین الملل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 شهریور 1401 بروزرسانی: 28 شهریور 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 978

به "حمایت پوتین از پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای" امتیاز دهید

1 کاربر به "حمایت پوتین از پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت پوتین از پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید