حمله موشکی به پایتخت اریتره

به گزارش آموزشگاه ما، خبرنگاران : منابع محلی اعلام کردند 2 فروند از سه موشک به فرودگاه اسمره پایتخت اریتره اصابت کرده است.

حمله موشکی به پایتخت اریتره

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش، محل شلیک موشک ها در خاک اتیوپی بوده و هنوز در خصوص تلفات و خسارت های احتمالی این حمله موشکی گزارش نشده است.

مرز اریتره و اتیوپی طی روزهای گذشته شاهد درگیری نیروهای جدایی طلب تیگرای در شمال اتیوپی و دولت مرکزی بوده است.

این در حالی است که جمعه شب نیز دو انفجار شدید در ایالت امهره در نزدیکی ایالت تیگرای محل درگیری نیروهای دولتی با نیروهای محلی در شمال اتیوپی در مرز اریتره، رخ داد.

از هفته گذشته که آبی احمد نخست وزیر اتیوپی به نیروهای فدرال دولتی دستور حمله به نیروهای محلی ایالت تیگرای موسوم به جبهه آزادی بخش را به اتهام حمله به پایگاه نظامی منطقه صادر کرده است، صدها نفر در این درگیری ها کشته شده اند.

نبرد بین نیروهای نظامی دولت فدرال و شبه نظامیان جبهه آزادیبخش تیگرای در هشت نقطه از این ایالت ادامه دارد.

این در حالی است که سازمان ملل، اتحادیه آفریقا و دیگر نهادهای بین المللی از احتمال گسترش نبردها به مناطق دیگر اتیوپی و بروز جنگ داخلی در این کشور و بی ثبات کردن منطقه شاخ آفریقا ابراز نگرانی کرده اند.

دولت فدرال اتیوپی با اعلام جنگ علیه نیروهای جبهه آزادی بخش ایالت تیگرای در شمال این کشور، در واقع ثبات یکی از نقاط استراتژیک جهان در شمال آفریقا را با تهدید جدی روبرو کرده است.

گروه شبه نظامی تیگرای در سال 2018 و قبل از انتصاب احمد به نخست وزیری اتیوپی نفوذ و تسلط بسیاری بر ارتش و دولت این کشور داشت.

اتیوپی با 110 میلیون نفر جمعیت به خاطر سال ها جنگ و درگیری با برخی کشورهای همسایه و بحران های متعدد با اریتره و سومالی از جمله کشورهایی است که گروه های شبه نظامی در آن فعال هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 151

به "حمله موشکی به پایتخت اریتره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله موشکی به پایتخت اریتره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید