خبرنگاران سرمازدگی 19 هزار میلیارد ریال به باغات پسته سیرجان خسارت زد

به گزارش آموزشگاه ما، کرمان - خبرنگاران - رییس اداره جهاد کشاورزی سیرجان گفت: سرمازدگی باغات پسته طی 2 شب گذشته حدود 19 هزار میلیارد ریال خسارت به باغات این شهرستان وارد کرد.

خبرنگاران سرمازدگی 19 هزار میلیارد ریال به باغات پسته سیرجان خسارت زد

جهت دریافت خدمات طراحی داخل ویلا دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

اکبر محمود آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: در روزهای 15 و 16 فرودین دمای هوای شهرستان سیرجان به منفی پنج درجه رسید که باعث شد تا به 43 هزار هکتار باغات پسته از 25 تا 90 در صد خسارت وارد گردد.

وی گفت: در برآورد اولیه کارشناسان کشاورزی جمع خسارات به 19 هزار و 500 میلیارد ریال است و شدت سرما به گونه ای بود که در محصول سال آینده را نیز تحت تاثیر قرار داده و گزارش ها حاکی از شوک عظیم در بخش کشاورزی و خسارات سنگین دارد.

رییس اداره جهاد کشاورزی سیرجان توضیح داد: 20 هزار هکتار از باغات پسته سیرجان تحت پوشش بیمه هستند که می توانند بر اساس قانون و پس طی مراحل لازم خسارت خود را دریافت می نمایند.

وی گفت: تیم کارشناسی برآورد خسارات برای یاری به کشاورزان در روزهای آینده از وزارت جهاد کشاورزی به سیرجان اعزام می شوند و کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کردند بر اساس تایید نهایی این کارشناسان میزان خسارت اعلام شده را دریافت خواهند کرد.

محمود آبادی ادامه داد: کشاورزان و دامداران نسبت به بیمه مزارع و باغات کشاورزی و دام های خود اقدام نمایند تا در هنگام بروز چنین حوادثی کمتر متضرر شوند.

شهرستان سیرجان در فاصله 185 کیلومتری غرب مرکز استان قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 385

به "خبرنگاران سرمازدگی 19 هزار میلیارد ریال به باغات پسته سیرجان خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرمازدگی 19 هزار میلیارد ریال به باغات پسته سیرجان خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید