خبرنگاران مشکل کمبود خوراک دام در فیروزکوه رفع شد

به گزارش آموزشگاه ما، تهران- خبرنگاران- رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه با اشاره به خریداری جو برای تامین خوراک دام بین دامداران این شهرستان گفت: مشکل کمبود این نهاده رفع شده و خوراک دام به اندازه کافی در اختیار دامداران فیروزکوهی است.

خبرنگاران مشکل کمبود خوراک دام در فیروزکوه رفع شد

رضا فرازی روز دوشنبه در این باره به خبرنگار خبرنگاران گفت: 220 تن نهاده جو خریداری شده بزودی در اختیار دامداران شهرستان فیروزکوه قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگاران، هفته گذشته تعدادی از دامداران نسبت به تامین خوراک دام معترض بودند که این کمبود هم اکنون در شهرستان فیروزکوه رفع شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه ادامه داد: عمده دامداران این شهرستان بصورت سنتی و عشایر هستند که مشغول فعالیت هستند و در این فصل بیشتر این دامداری ها در خارج از شهرستان مشغول فعالیت هستند.

به گفته وی، در این روزها بدلیل کمبود نهاده دامی در کشور بعضی دامداران با مشکلاتی روبرو بودند که با اقدامات اجرا شده این کمبود رفع شد و در روزهای اخیر نیز 220 تن جو خریداری شده نیز وارد شهرستان فیروزکوه خواهد شد.

3 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه از پرداخت 3 میلیارد تومانی مکانیزاسیون و ادوات کشاورزی اطلاع داد و گفت: این تسهیلات در راستای مکانیزه کردن بخش کشاورزی شهرستان و با همکاری بانک کشاورزی در سال مزین به جهش فراوری به بهره برداران و کشاورزان این شهرستان پرداخت شد.

وی گفت: این تسهیلات برای خرید تراکتور و سایر تجهیزات به کشاورزان پرداخت شده که مورد استقبال مناسب قرار گرفته به گونه ای که در 9 ماهه سال جاری 100 درصد سهمیه اعطایی بانک کشاورزی به شهرستان فیروزکوه پرداخت شد.

فرازی یادآور شد: کشاورزان جهت دریافت تسهیلات مکانیزاسیون و ادوات کشاورزی می توانند به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه نمایند.

وی همچنین با اشاره به فصل سرما بر بیمه کردن اراضی کشاورزی تاکید نمود و گفت: طرح بیمه کردن اراضی کشاورزی به همت صندوق بیمه کشاورزی در حال اجرا است که این طرح نیز مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگاران، شهرستان فیروزکوه متشکل از دو بخش مرکزی و ارجمند با جمعیتی افزون بر 33 هزار نفر در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

این شهرستان نقطه اتصال سه استان تهران، مازندران و سمنان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 241

به "خبرنگاران مشکل کمبود خوراک دام در فیروزکوه رفع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشکل کمبود خوراک دام در فیروزکوه رفع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید