شناسایی 57 مورد جدید مالاریا در سراوان

به گزارش آموزشگاه ما، 57 بیمار مبتلا به مالاریا (ویواکس وفالسیپارم) امسال در سراوان استان سیستان و بلوچستان شناسایی و درمان شدند.

شناسایی 57 مورد جدید مالاریا در سراوان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، خدمات پیشگیرانه و سمپاشی مالاریا در سراوان یکی از عوامل پیشگیری از بروز بیماری در شهرستان و سطح استان سیستان و بلوچستان است. از مجموع 57 مورد مالاریا شناسایی شده در سراوان 43 مورد آن وارده از پاکستان بوده است.

ترددهای مرزی مهمتری عامل خطر بروز و شیوع مالاریا در سراوان است که همکاران ما در پست های مراقبت مرزی و مراکز جامع سلامت در تلاشند تا از بروز این بیماری پیشگیری کنند. به منظور پیشگیری از این بیماری خطرناک و عدم سرایت آن به سایر نقاط استان و کشور هر ساله در 2 مرحله مناطق پر خطر سراوان سمپاشی می شود.

مالاریا مهمترین بیماری انگلی و یکی از مسائل مهم بهداشتی تعدادی از کشورها بویژه کشورهای گرمسیری دنیاست. بیماری مالاریا با نام های دیگری چون پالودیسم، تب و لرز، تب نوبه و تب متناوب نیز نامیده می شود.

این بیماری به صورت عفونت حاد در بیشتر موارد وخیم و گاهی طولانی و با ویژگی های تب متناوب و لرز، کم خونی و بزرگی طحال و گاه با ویژگی های ساده یا کشنده دیگر خودنمایی می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 6

به "شناسایی 57 مورد جدید مالاریا در سراوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 57 مورد جدید مالاریا در سراوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید