طرح ساماندهی قراردادهای پیمانکاری وزارت نفت در جهت اجراست

به گزارش آموزشگاه ما، آنالیز گزارش های مدیران توسعه منابع انسانی چهار شرکت اصلی وزارت نفت نشان می دهد اجرای طرح ساماندهی وضع قراردادهای پیمانکاری نفت با هدف رعایت عدالت در پرداخت به نیروهای پیمانکار در حال اجراست و حداکثر ظرف 2 ماه آینده به طور کامل عملیاتی می گردد.

طرح ساماندهی قراردادهای پیمانکاری وزارت نفت در جهت اجراست

به گزارش خبرنگار شانا، آنالیز فرایند پیشرفت اجرای این طرح با تکیه بر اطلاعات معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت و گزارش های رسیده از چهار شرکت اصلی، حاکی از آن است که بخش هایی از طرح ساماندهی وضع قراردادهای پیمانکاری اجرایی شده است و بر مبنای گزارش های مدیران توسعه منابع انسانی شرکت ها، بخش های به جامانده نیز حداکثر ظرف دو ماه آینده عملیاتی می شوند.

این طرح مشتمل بر دو بخش اصلی طبقه بندی مشاغل و بهبود نظام پرداخت و بیمه تکمیلی کارکنان است که در زمینه طبقه بندی مشاغل و بهبود نظام پرداخت، طرح از آبان ماه در بخشی از پیمان های پشتیبانی شرکت ملی نفت ایران اجرایی شده و در پیمان های عملیاتی نیز تا سرانجام دی ماه سال جاری اجرایی می گردد. طبقه بندی مشاغل و بهبود نظام پرداخت در شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران نیز به جز شرکت پالایش نفت آبادان که از آبان ماه اجرایی شده، در دیگر زیرمجموعه ها تا سرانجام دی ماه عملیاتی می گردد. این بخش در شرکت ملی گاز ایران در ستاد، شرکت مهندسی و توسعه گاز و پالایشگاه های پارسیان و سرخون و قشم طی مهرماه و آبان ماه اجرایی شده و برای دیگر زیرمجموعه ها تا سرانجام دی ماه عملیاتی می گردد. شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز اعلام نموده طبقه بندی مشاغل و بهبود نظام پرداخت را در ماه های آذر و دی عملیاتی می نماید.

اما بخش دیگر یعنی بیمه تکمیلی پیمانکاران نیز در مجموعه وزارت نفت به پیشرفت میانگین حدود 50 درصدی رسیده است، به نحوی که بر اساس تعداد بیمه نامه های صادرشده از طرف شرکت های پیمانکار، تعهدهای این بخش با 86 درصد پیشرفت در شرکت ملی صنایع پتروشیمی (پیشرفت بیشتر به دلیل محدودیت تعداد شرکت های پیمانکار) رو به سرانجام است، در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و شرکت ملی گاز ایران به ترتیب بالغ بر 69 درصد و 49 درصد پیشرفت دارد و در شرکت ملی نفت ایران و ستاد وزارت نفت نیز به پیشرفت 42.5 درصدی رسیده است.

بر اساس این گزارش، در مجموعه وزارت نفت اعم از ستاد وزارتخانه و چهار شرکت اصلی، 105 هزار و 113 نفر نیروی پیمانکار در قالب 1713 شرکت پیمانکاری فعالیت می نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 222

به "طرح ساماندهی قراردادهای پیمانکاری وزارت نفت در جهت اجراست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ساماندهی قراردادهای پیمانکاری وزارت نفت در جهت اجراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید