عکسهای نیمه برهنه مدل مصری جنجال به پا کرد

به گزارش آموزشگاه ما، یک عکاس حرفه ای و مدل مصری به خاطر دریافت عکس های نیمه برهنه در محوطه اهرام مصر، بازداشت شده اند.

عکسهای نیمه برهنه مدل مصری جنجال به پا کرد

به گزارش اسپوتنیک، سلمی الشیمی، مدل و رقصنده عرب هفته گذشته در صفحه اینستاگرامش عکس های نیمه برهنه با لباس مصریان باستان از خود منتشر کرد که به سرعت در شبکه های اجتماعی مصر منتشر شده و مورد انتقاد کاربران فراوانی قرار گرفته است. کاربران معتقدند این تصاویر مشمئز نماینده هستند و الشیمی با پوشیدن این لباس و دریافت عکس در اهرام ثلاثه به میراث تاریخی کشورشان توهین نموده است.

مقامات مصری نیز در این باره با این گروه از کاربران هم عقیده اند و می گویند الشیمی به چهره مصر لطمه وارد نموده است؛ مقامات در قاهره نیز می گوید الشیمی مجوز تصویربرداری نداشته است. به دنبال این حواشی در چند روز گذشته، پولیس مصر از بازداشت حسام محمد عکاس این عکس ها و سلمی الشیمی مدل پرطرفدار مصری اطلاع داد.

برخلاف کاربرانی که این کار را توهین تلقی کردند، کاربرانی معتقدند این مدل مصری نه تنها اشتباهی مرتکب نشده است بلکه فرهنگ و آثار باستانی مصر را به نمایش گذاشته است.

از سوی دیگری، کاربرانی نیز عنوان می نمایند اهرام مصر منطقه ای جهانگردی است نه نظامی و جهانگرد ها می تواند به آنجا بروند و تصویربرداری نمایند پس دلیلی برای مجوز و ممانعت از این مدل پرطرفدار مصری وجود نداشته است که او یا عکاس مجازات گردد.

کاربرانی اما با اشاره به لباس نیمه برهنه این مدل عنوان می نمایند این تصاویر به هیچ وجه تاریخ و تمدن مصر را نمایش نمی دهد و عکس ها را تحریک آمیز و توهین آمیز می دانند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 219

به "عکسهای نیمه برهنه مدل مصری جنجال به پا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکسهای نیمه برهنه مدل مصری جنجال به پا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید