فردا آهنگ اختتامیه جشنواره موسیقی فجر نواخته می گردد

به گزارش آموزشگاه ما، تهران (پانا) - با اجرای شش برنامه و برگزاری مراسم اختتامیه، فردا (دوشنبه چهارم اسفند)، جشنواره فجر نت پایانی را خواهد نواخت.

فردا آهنگ اختتامیه جشنواره موسیقی فجر نواخته می گردد

آخرین روز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، با برگزاری اختتامیه و پخش شش اجرای دیگر به صورت مجازی برگزار می گردد.

اختتامیه سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر با رعایت پروتکل های بهداشتی بدون حضور مردم و فقط با حضور داوران و کاندیداهای دریافت جایزه بخش های مختلف جشنواره، ساعت 16 دوشنبه چهارم اسفندماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

در اختتامیه جشنواره، برگزیدگان بخش رقابتی جایزه باربد، برگزیدگان جایزه ترانه و جایزه موسیقی و رسانه معرفی می شوند و نکوداشت حسن ناهید، محمدرضا اسحاقی گرجی، ملیحه سعیدی و زنده یاد احمدعلی راغب برگزار خواهد شد.

همچنین در هفتمین روز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، اجرای گروه ها و برنامه های پارسوا، همنوازان فاخته، انوار جام، ترانه باران، دانشگاه تهران و نگاهی از کنج پخش می گردد.

کنسرت ارکستر پارسوا، نخستین اجرای روز هفتم جشنواره است که در ساعت 17 روز دوشنبه چهارم اسفند پخش می گردد.

ارکستر پارسوآ در سال 1397، به سرپرستی و رهبری احمد مقدسی زاده، با هدف اعتلای هنر موسیقی و با نگاه ویژه به موسیقی ایران و اجرای آثار آهنگسازان ایرانی با رویکرد ارکسترال تأسیس شد و در کوشش است تا با ایجاد فضای همکاری بین آهنگسازان، نوازندگان و خوانندگان، گامی مؤثری در این جهت بردارد.

از دیگر هدف های این ارکستر، ایجاد گفتمانی موسیقایی بین نسل جوان و نسل های قدیمی تر موسیقی است و از این رو، نوازندگان جوان در کنار نوازندگان باتجربه آثاری از نسل های مختلف را می نوازند.

گروه همنوازان فاخته، دومین اجرای روز هفتم جشنواره است که در ساعت 18:30 روز دوشنبه چهارم اسفند پخش می گردد.

گروه همنوازان فاخته در سال 1386 به سرپرستی خشایار پارسا در شهر تنکابن تشکیل شد. خط فکری این گروه، بازسازی آثار دوره تیموری (موسیقی مقامی ایران)، دوره قاجار (موسیقی دستگاهی ایران)، دوره پهلوی و آهنگسازی بر اساس هر دوره است. گروه همنوازان فاخته با آنالیز سبک ها و شیوه های مختلف در موسیقی ایران به دنبال یک امضای هنری در بخش اجرا و آهنگسازی است.

گروه همنوازان فاخته، آلبومی با نام تصنیف دوره قاجار و ترانه دوره پهلوی منتشر نموده است و آلبوم دوم خود را با نام محتشم (مکتب منتظمیه دوره تیموری) در دست انتشار دارد.

انوار جام، سومین اجرا در جشنواره است که روز دوشنبه چهارم اسفند ساعت 20 پخش می گردد.

گروه موسیقی انوار جام در سال 1370 توسط مرحوم استاد حاج نورمحمد دُرپور در تربت جام شکل گرفت و پس از مرگ وی، محمدفاروق درپور، سرپرستی گروه را عهده دار شد. این گروه از بدو تشکیل تا به امروز در بسیاری از جشنواره های مختلف داخلی و خارجی از جمله چندین دوره از جشنواره موسیقی فجر، جشنواره موسیقی نواحی کرمان و جشنواره بین المللی فُلک خوانی تاجیکستان شرکت نموده است. گروه انوار جام، در طی فعالیت حرفه ای خود، در برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی نیز اجرا داشته است.

ارکستر ترانه باران، چهارمین اجرای آخرین روز جشنواره است که در ساعت 21:30 پخش می گردد.

این گروه صرفاً برای شرکت و اجرا در سی وششمین جشنواره فجر تشکیل شده و 9 قطعه نوستالژیک با صدای خوانندگان نسل اولی موسیقی پاپ بعد از انقلاب از جمله حمید غلامعلی و قاسم افشار را اجرا می نماید.

استعدادهای درخشان دانشگاه تهران ، متشکل از کیانا فاطمی فر، هستی صفایی و مهشاد نادعلیان، پنجمین اجرای روز هفتم جشنواره را ساعت 23 روی صحنه خواهند برد.

نگاهی از کنج، عنوان مجموعه تک نوازی های پیانو مروارید آقاپور، یاسمین حسین زاده، پدرام غفاری، سارا صوفی سیاوش، افشین نصرتی و محیا محرومی، به سرپرستی ربکا آشوقیان است که به عنوان آخرین اجرای روز ششم جشنواره در ساعت 23 پخش می گردد.

نگاهی از کنج، پروژه ای است که در سال 1394، با هدف ایجاد انگیزه و فرصت های اجرایی منظم و استاندارد به وسیله حفظ ارتباط مؤثر فرآیند آموزش آکادمیک و ارائه هنر برای دانشجویان نوازنده وقت و دانش آموختگان، فراهم آوردن بستری مناسب و امن برای شکل گیری نخستین تجربه های اجرایی جدی آن ها و معرفی و حمایت از هنر اجرای شان برای طی کردن راستا حرفه ای به سمت صحنه عظیم و کسب جایگاهی مقبول در مجامع رسمی عمومی موسیقایی کشور و خارج از آن پایه گذاری شده و تا به امروز در قالب 15 رسیتال مجزا به مرحله عمل درآمده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 334

به "فردا آهنگ اختتامیه جشنواره موسیقی فجر نواخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا آهنگ اختتامیه جشنواره موسیقی فجر نواخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید