فقط 20 درصد تهعدات بعضی خودروسازان باقی مانده است

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت , معدن و تجارت، در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه تعهدات معوق شرکت های خودروساز در حال خاتمه است، اضافه کرد: در سال 97 تعهدات معوق بسیار سنگین بود، اما خوشبختانه هم اکنون، بیشتر تعهدات، عملیاتی شده و فقط 20 درصد در بعضی از شرکت ها باقی مانده، زیرا با برنامه ریزی های صورت گرفته در یک سال گذشته، تعهد بی موردی در خودرو ایجاد نشده است.

فقط 20 درصد تهعدات بعضی خودروسازان باقی مانده است

وی در مورد شرایط شهرک های صنعتی گفت: شرکت شهرک های صنعتی برای سال جاری 3500 میلیارد تومان بودجه پیش بینی نموده است البته بخش عمده ای از بودجه مصرفی در شهرک های صنعتی، از سوی فعالان شهرک پرداخت شد و بخشی را نیز دولت تامین می نماید.

سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه شهرک های صنعتی تا به امروز با مشکل خاصی روبرو نبوده است، اضافه نمود: شهرک های صنعتی بصورت درآمدهزینه ای، اداره شده است و البته امیدواریم با یاری ریالی دولت، شهرک ها قبل از تحویل بصورت کامل تکمیل گردد.

سرقینی ادامه داد: برنامه وزارت صمت، احداث یک شهرک صنعتی در شهر های عظیم و یک ناحیه صنعتی در دهستان ها است که این طرح علاوه بر 760 شهرک موجود، در کشور است.

وی درخصوص آخرین شرایط صادرات زعفران گفت: کمیته ویژه زعفران به زودی در وزارت صمت تاسیس می گردد و از هفته آینده برای این محصول برنامه ای منسجم با حداکثر ارزش اضافه نموده، تهیه و ارسال خواهد شد.

سرپرست وزارت صمت با اشاره به حساسیت های موجود درخصوص مواد معدنی گفت: تا به امروز مانع از خام فروشی بخش عمده ای از مواد معدنی شدیم.

سرقینی درخصوص تصمیمات یکباره در بخش فراوری گفت: این رویه درست نیست، اما به دلیل اهمیت بازار داخلی برای دولت و تامین احتیاج این بخش، در بعضی مواقع اجبار هایی وجود دارد که براساس آن، این تصمیمات یکباره گرفته می گردد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 16

به "فقط 20 درصد تهعدات بعضی خودروسازان باقی مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط 20 درصد تهعدات بعضی خودروسازان باقی مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید