ماموریت سازمان ملل در افغانستان تمدید شد

به گزارش آموزشگاه ما، شورای امنیت سازمان ملل متحد ماموریت دفتر نمایندگی این نهاد در افغانستان یوناما را یک سال دیگر تمدید کرد.

ماموریت سازمان ملل در افغانستان تمدید شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای بیان کرد: شورای امنیت ادامه ماموریت دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان یوناما را طی قطعنامه ای تمدید نموده است.

عادله راز نماینده افغانستان در سازمان ملل متحد در سخنانی در نشست شورای امنیت که به منظور تصویب قطعنامه تمدید مأموریت یوناما برگزار گردید، گفت: تمدید ماموریت یوناما به اتفاق آراء، پیامی کاملا واضح و آشکار مبنی بر حمایت شورای امنیت از افغانستان در این زمان حساس مصاحبه های صلح و ایستادگی جامعه جهانی در کنار افغانستان جدید دارد.

وی در ادامه اضافه نمود: امیدواریم مصاحبه های صلح به یک درگیری بسیار طولانی خاتمه داده و منجر به برقراری صلح با عزت و پایدار گردد که در آن حقوق همه شهروندان افغانستان رعایت گردد.

لازم به ذکر است یوناما در سال 2002 به درخواست دولت افغانستان از سوی شورای امنیت سازمان ملل با هدف یاری به دولت و مردم این کشور برای برقراری صلح تشکیل و به فعالیت شروع کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 51

به "ماموریت سازمان ملل در افغانستان تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت سازمان ملل در افغانستان تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید