واردات نفت خام چین در ماه اکتبر کاهش یافت

به گزارش آموزشگاه ما، کاهش تب خرید نفت خام سبب شد واردات نفت خام چین در ماه اکتبر نسبت به ماه پیش از آن 12.2 درصد کاهش یابد.

واردات نفت خام چین در ماه اکتبر کاهش یافت

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز از پکن، واردات نفت خام چین در ماه اکتبر نسبت به ماه پیش از آن 12.2 درصد کاهش یافت زیرا پالایشگاه ها ماه ها شور و هیجان خرید را که سبب به سر رسیدن ظرفیت ذخیره سازی نفت خام آنها شده بود، متوقف کردند و سهمیه واردات پالایشگاه های مستقل هم سرانجام یافت.

داده های روز شنبه (17 آبان ماه) اداره کل گمرک چین نشان داد که بزرگترین واردکننده نفت خام دنیا، ماه گذشته 42 میلیون و 560 هزار تن نفت خریداری نموده و این رقم معادل 10 میلیون بشکه در روز است.

واردات چین در ماه سپتامبر سال جاری 11 میلیون و 800 هزار بشکه در روز و در ماه اکتبر پارسال 10 میلیون و 720 هزار بشکه در روز بود.

داده ها نشان می دهند که چین در بازه زمانی ژانویه تا اکتبر، در مجموع 458 میلیون و 560 هزار تن نفت خام وارد نموده است. این رقم معادل 11 میلیون بشکه در روز است که نسبت به مدت مشابه پارسال 10.6 درصد افزایش یافته است.

تحلیلگران برآورد نموده بودند که ذخیره سازی های ضمنی نفت چین طی در 9 ماه نخست سال جاری به طور میانگین یک میلیون و 700 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

بسیاری از پالایشگاه های مستقل چین که حدود یک چهارم کل واردات نفت خام این کشور را به خود اختصاص می دهند، نزدیک به کل سهمیه واردات سال 2020 را مصرف نموده اند، این در حالی است که این فرایند ممکن است تغییر کند.

چین سهمیه واردات نفت خام غیر دولتی خود در سال 2021 را نسبت به پارسال 20 درصد افزایش می دهد و به 243 میلیون تن می رساند.

داده های منتشر شده گمرک چین همچنین نشان داد که صادرات فرآورده های نفتی چین در ماه اکتبر 46.6 درصد نسبت به یک ماه پیش افزایش یافته و به 5 میلیون و 790 هزار تن رسیده است.

واردات گاز طبیعی چین در ماه اکتبر 7 میلیون و 530 هزار تن بود که نسبت به پارسال 15.5 درصد افزایش نشان می دهد.

شرکت های انرژی مورد حمایت دولت پیش بینی نموده بودند که تقاضای گاز چین زمستان سال جاری حدود 10 درصد افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 134

به "واردات نفت خام چین در ماه اکتبر کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات نفت خام چین در ماه اکتبر کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید