واکنش دادگاه حقوق بشر اروپا به توهین بر پیامبر(ص)

به گزارش آموزشگاه ما، دادگاه عالی اروپایی، توهین یا اتهام بستن به پیامبر اسلام(ص) را از مصادیق آزادی بیان ندانسته و این اقدام را محکوم و خلاف قانون عنوان می نماید.

واکنش دادگاه حقوق بشر اروپا به توهین بر پیامبر(ص)

با ما سفر کنید و با لحظه آخری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، دادگاه حقوق بشر اروپا (ECHR یا CEDH) توهین به پیامبر (ص) را مصداق شاخص یک اقدام خلاف قانون دانسته است. در واقع، متعاقب شکایت شهروند اتریشی که به دنبال فرجام خواهی نسبت به حکم دادگاه کشور متبوع خود در محکومیت توهین به پیامبر (ص) بوده است، دادگاه عالی اروپایی، ضمن تایید حکم دادگستری اتریش، توهین یا اتهام بستن به پیامبر اسلام را از مصادیق آزادی بیان ندانسته و این اقدام را محکوم می نماید.

دادگاه اروپایی، مرکب از هفت قاضی عالی رتبه، معتقد است که موضوع توهین به پیامبر اسلام (ص) باعث ایجاد پیش داوری در جامعه و به خطر انداختن صلح و آرامش مذهبی می گردد. در واقع این حکم نهایی اروپایی در تضاد آشکار با اقدامات اسلام هراسانه اخیر دولت فرانسه است.

البته رأی اخیر دادگاه اروپایی حقوق بشر در محافل لائیسیته فرانسه انعکاس داشته و لائیک های متعصب به مخالفت با آن پرداختند. همانطور که بسیاری از روشنفکران فرانسوی به بهانه دفاع از اصول آزادی بیان، اظهار نظر های مخالفت آمیز با بیانات رئیس جمهور فرانسه در حمایت از کاریکاتور پیامبر را هجمه ای علیه لائیسیته دانسته و به شدت مورد انتقاد قرار می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 237

به "واکنش دادگاه حقوق بشر اروپا به توهین بر پیامبر(ص)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دادگاه حقوق بشر اروپا به توهین بر پیامبر(ص)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید