پاکستان قتل اتباع خود در کانادا را یک اقدام تروریستی خواند

به گزارش آموزشگاه ما، وزیر امور خارجه پاکستان در واکنش به قتل یک خانواده با نژاد پاکستانی در کانادا، این اقدام را تروریستی خواند و افزود: این یک فاجعه ای است که جامعه کانادا را در یک آزمون قرار داده است.

پاکستان قتل اتباع خود در کانادا را یک اقدام تروریستی خواند

از منابع رسمی پاکستان، شاه محمود قریشی روز سه شنبه در واکنش به قتل یک خانواده چهار نفره با تابعیت کانادایی و اصلیت پاکستانی در شمال غرب شهری به نام لندن در ایالت انتاریو گفت: نخست وزیر کانادا باید بداند که این یک فاجعه بزرگی است که جامعه کانادا را در آزمون سختی قرار می دهد.

وی از دولت جاستین ترودو خواست تا جلوی اقدامات هدفمند از جمله اسلام هراسی در کانادا و خدشه دار شدن اعتماد جامعه مسلمانان این کشور را بگیرد.

قریشی، قتل خانواده مسلمان را یک اقدام تروریستی عنوان نمود و گفت: این حمله با هدف ترویج اسلام هراسی و تخریب جایگاه مسلمانان در کانادا اجرا شده و ما از نخست وزیر کانادا می خواهیم تا امنیت مسلمانان را تامین کند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز امروز در حساب کاربری خود در توییتر قتل خانواده مسلمان در کانادا را محکوم و آن را بیانگر تشدید پدیده اسلام هراسی در کشورهای غربی دانست.

وی خطاب به جامعه جهانی خواستار اقدام جدی و قاطعانه علیه اسلام هراسی شد.

براساس این گزارش، پلیس کانادا بیان نمود که یک خانواده مسلمان 4 نفره در این کشور در حمله یک کامیون که از پیش طراحی شده بود کشته شدند.

جاستین ترودو نخست وزیر پاکستان با نفرت انگیز و وحشتناک توصیف کردن حمله به خانواده مسلمان در ایالت انتاریو، به جامعه مسلمانان کشورش اطمینان داد که دولت در کنار آنان است و اسلام هراسی هیچ جایی در جامعه کانادا ندارد و با جلوی آن گرفته شود.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 519

به "پاکستان قتل اتباع خود در کانادا را یک اقدام تروریستی خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان قتل اتباع خود در کانادا را یک اقدام تروریستی خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید