پرتاب 14 موشک به کابل؛ یک موشک در محوطه سفارت ایران فرود آمد

به گزارش آموزشگاه ما، وزارت کشور افغانستان تایید نموده که صبح امروز (شنبه اول آذر) 14 موشک به شهر کابل شلیک شده است. به گفته این نهاد در این حادثه سه نفر کشته و 11 نفر زخمی شده اند. یکی از موشک ها در محوطه سفارت ایران فرود آمده است.

پرتاب 14 موشک به کابل؛ یک موشک در محوطه سفارت ایران فرود آمد

به گزارش بی بی سی، طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفته که این موشک ها ساعت 8:50 صبح امروز به شهر شلیک شده و به مناطق مسکونی در حوزه دهم، برج برق چهار قلعه، کوچه طاهری، نعمت پلازا، نزدیک دانشگاه سلام، چهار راهی گل سرخ در حوزه چهارم، چهاراهی صدارت، پل باغ عمومی، جاده اسپین زر، نزدیک آرشیو ملی افغانستان در حوزه دوم، در نزدیکی مدرسه مریم و 500 فامیلی در حوزه یازدهم فروده آمده اند.

اکمل سمسور، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان گفته که در این حادثه 5 نفر کشته و 21 تن دیگر زخمی شده اند.

سفارت ایران در کابل در صفحه توییترش نوشته که یکی از موشک های شلیک شده صبح امروز در محوطه سفارت ایران در کابل فرود آمده و ترکش های متعددی به ساختمان اصلی، شیشه ها، تأسیسات و تجهیزات سفارت اصابت نموده، ولی تلفات در برنداشته و کارمندان این سفارت سالم هستند.

طالبان گفته که این حمله توسط آنان انجام نشد است.

مردم محلی در منطقه خیرخانه در شمال کابل وقوع چندین انفجار را تایید نموده و کاربران شبکه های اجتماعی نیز تصاویری را از محل چندین انفجار همرسانی کردند که نشان می داد به ساختمان های اداری و مسکونی آسیب رسیده است.

علاوه بر آن، صبح امروز انفجار دو مین مغناطیسی در منطقه چهل ستون در غرب کابل و پل چرخی در شرق کابل یک نفر را کشت و دو نفر را زخمی کرد.

دو خودرویی که در این انفجار ها هدف قرار گرفتند نظامی بودند. انفجار چهل ستون تلفاتی نداشت، اما در انفجار پل چرخی یک نفر کشته و دو زخمی داشته است.

شلیک موشک به شهر کابل بی سابقه نیست در مرداد سال جاری نیز کابل شاهد پرتاب 14 موشک بود. این موشک ها زمانی در شهر کابل فرود آمدند که محمد اشرفی غنی، رئیس جمهوری افغانستان در حال اجرای مراسم گذاشتن اکلیل گل به پای منار استقلال در محوطه ساختمان وزارت دفاع افغانستان بود.

منبعی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان به بی بی سی گفته بود که از 14 موشک شلیک شده به کابل یکی از آن ها به ارگ ریاست جمهوری افغانستان اصابت کرد که منجر به زخمی شدن شش نفر از اعضای گروه تشریفات شد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 172

به "پرتاب 14 موشک به کابل؛ یک موشک در محوطه سفارت ایران فرود آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب 14 موشک به کابل؛ یک موشک در محوطه سفارت ایران فرود آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید