چالش تازه برای مرغداران ، احتمال کشتار جوجه های یک روزه به دلیل کمبود خوراک

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران، دوباره زمزمه چالش تازه در بازار مرغ به گوش می رسد. رئیس اتحادیه مرغ تخم گذاران تهران گفته، مرغداران بیش از 50 روز است که خوراک مرغ ندارند. این در حالی است که در خرداد ماه تولید جوجه افزایش می یابد و ممکن است به دلیل نبود دان دوباره این جوجه ها معدوم شوند!

چالش تازه برای مرغداران ، احتمال کشتار جوجه های یک روزه به دلیل کمبود خوراک

ناصر نبی پور به خبرنگاران توضیح می دهد: چنانچه این شرایط ادامه دار باشد دوباره با بحران کمبود تخم مرغ و افزایش قیمت آن روبرو می شویم!

حالا به گفته این مقام صنفی از 138 واحد مرغداری فعال، تنها 60 مرغداری با ظرفیت کامل فعالیت دارند. هر چند این تعطیلی ها از سال 96 شروع شده اما در سال 99 به دلیل کمبود دان مرغداری های زیادی فعالیت شان را متوقف کردند.

ناصر نبی پور اظهار کرد: مرغداری های تهران تنها با یک سوم ظرفیت کار می کنند و تخم مرغ از سایر استان ها برای تهرانی ها تامین می شود.

افزایش 5 برابری قیمت جوجه!

آشفتگی در بازار مرغ یکی دو تا نیست و اخیرا جوجه 80 درصد نسبت به یک ماه گذشته گران شده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار اظهار کرد: سال گذشته قیمت جوجه سه هزار تومان بود؛ این در حالی است که امروز قیمت جوجه به 15 هزار تومان رسیده است. با این اوصاف قیمت واقعی تخم مرغ کیلویی 17 هزار تومان است اما دولت اجازه افزایش قیمت تخم مرغ را به مرغداران نمی دهد.

در حال حاضر قیمت یک شانه تخم مرغ در بازار آزاد 35 هزار تومان است. این در حالی است که به گفته نبی پور قیمت یک شانه تخم مرغ درب مرغدرای 22 تا 23 هزار تومان است و اینکه عده ای یک شانه تخم مرغ را کیلویی 35 تا 38 هزار تومان می فروشند، بی انصافی است.

همچنین رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار از کاهش مصرف تخم مرغ در ماه رمضان خبر داد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 455

به "چالش تازه برای مرغداران ، احتمال کشتار جوجه های یک روزه به دلیل کمبود خوراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش تازه برای مرغداران ، احتمال کشتار جوجه های یک روزه به دلیل کمبود خوراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید