40 شرکت دانش بنیان وارد ارمنستان شدند

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، پرویز کرمی با اشاره به اعزام هیأتی 40 نفره از شرکت های دانش بنیان و خلاق به ارمنستان، گفت: با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری امروز وارد ایروان پایتخت ارمنستان شدند.

40 شرکت دانش بنیان وارد ارمنستان شدند

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

وی اضافه کرد: در این سفر شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه نساجی، کشاورزی و ماشین آلات، ساختمان، پتروشیمی، آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی ارگانیک و دیجیتال حضور دارند و نشست تخصصی رودررو با شرکا و شرکت های ارمنستانی خواهند داشت.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: نشست های رودررو میان شرکت های ایرانی و ارمنستانی فرصتی است تا بازار محصولات ایران ساخت دانش بنیان در این کشور گسترده گردد و فضای کار اشتراکی میان شرکت های ایرانی و ارمنی شکل گیرد.

کرمی اضافه کرد: بازار ارمنستان ظرفیت بالایی برای پذیرش شرکت های دانش بنیان و خلاق دارد و تبادلات تجاری با این کشور می تواند نقشی تأثیرگذار در توسعه روابط دوجانبه داشته باشد.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق با اشاره به برنامه های این سفر، گفت: برگزاری نشست های رودررو میان شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور ایرانی و شرکت های ارمنستانی، بازدید از نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان که به همت کارگزاری مرکز صادرات ایران در ارمنستان راه اندازی شده است و بازدید از پارک های علم و فناوری این کشور از جمله برنامه های این سفر 4 روزه است. همچنین شرکت های ایرانی از مراکز تخصصی و شرکت های تولیدی این کشور هم بازدید می نمایند.

کرمی درباره ظرفیت بالای بازار اوراسیا، تاکید نمود: اوراسیا بازار مهمی برای محصولات ایرانی به خصوص محصولات دانش بنیان و فناورانه به شمار می رود. مناسبات مشترک سیاسی، مالی و فرهنگی بین ایران و ارمنستان در دوران کنونی، فرصتی برای توسعه صادرات به ارمنستان به عنوان دروازه ای برای ورود به بازار اوراسیا فراهم آورده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 286

به "40 شرکت دانش بنیان وارد ارمنستان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 شرکت دانش بنیان وارد ارمنستان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید