تا پایان هفته تمام زندانیان فقیر با بدهی کم، آزاد می شوند

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران، به نقل از سازمان زندان ها، حاج محمدی با اشاره به نقش کنترل های درونی در بازداری انسان از ارتکاب به جرم گفت: کنترل درونی بهترین شیوه مراقبت از خود است و اگر ما پایبند به قواعد، اصول و اخلاق باشیم نیازی به این پابندها نداریم.

تا پایان هفته تمام زندانیان فقیر با بدهی کم، آزاد می شوند

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به موضوع خانواده زندانیان گفت: متاسفانه با زندانی شدن هر فرد خانواده او نیز دچار آسیب می شود و شما باید بخاطر خانواده، فرزندان و همسر خود از جهت گذشته خود بازگردید و راه درست زندگی را انتخاب کنید.

رئیس سازمان زندان های کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: زندگـی اجتماعی نیازمند امنیت اسـت، امنیتی کـه ضامن فعالیتهای سـازنده اجتماعـی اسـت.

وی گفت: امنیـت خـود بـه خـود پدیـد نمی آید؛ چراکـه در اجتمـاع افرادی هسـتند کـه ایـن نعمـت را نادیده گرفته و با تخطی از عهد خود موجب تزلزل امنیت اجتماعی می شوند که بـرای جلوگیـری از این عدم پایبندی به تعهدات، زنـدان نقش نگهداری، کنتـرل و هدایت افراد را به عهده دارد تـا اجتمـاع بتوانـد بـا امنیـت و سلامتی راه رشـد و بالندگـی را طـی نمایـد.

حاج محمدی با اشاره به آیه شریفه وَ أَوفُوا بِالعَهدِ إنَّ العَهدَ کانَ مَسئُولـاً تاکید داشت: همه ما موظف به مراقبت و نظارت بر تعهدات خود و دیگران هستیم. اما امروز با آزادسازی این زندانیان تلاش نمودیم تا در راستای احیای ارزش های انسانی و اسلامی و ترویج فرهنگ بخشش گام برداریم.

شایان ذکر است مجموع بدهی این 22 زندانی، پنج میلیارد و 753‪ میلیون تومان بود که 61 درصد این بدهی بالغ بر 3.5 میلیارد تومان با تلاش شورای حل اختلاف و مددکاران توسط شکات بخشوده و بخش دیگر این بدهی ها توسط ستاد دیه استان پرداخت شد.

رئیس سازمان زندان ها در این مراسم ضمن قدردانی از شکات به علت این اقدام ارزشمند که فرهنگ گذشت را در جامعه ترویج می کند از تلاش های مددکاران زندان ها و مسئولان ستاد دیه و شوراهای حل اختلاف قدردانی کرد.

همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان کهگیلویه و بویراحمد و با حضور رئیس سازمان زندان ها تعداد 22 زندانی جرائم مالی که زمینه آزادی آنان فراهم شده بود به آغوش خانواده بازگشتند.

در حاشیه این آیین دو زندانی محکوم به قصاص با تلاش و پیگیری شورای حل اختلاف شعبه 9 کهگیلویه و بویراحمد و کسب رضایت اولیای دم بخشوده شدند.

منبع:ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 333

به "تا پایان هفته تمام زندانیان فقیر با بدهی کم، آزاد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا پایان هفته تمام زندانیان فقیر با بدهی کم، آزاد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید