عکس ، بچه قورباغه را در آسمان ببینید (نمونه طراحی باغ ویلا)

به گزارش آموزشگاه ما، دیجیاتو نوشت: با مشاهده تصویر امروز ناسا این سؤال به فکر می رسد که چه چیزی باعث آشفتگی در سحابی بچه قورباغه (Tadpole Nebula) شده است؟ جواب احتمالاً به علت تشکیل ستاره است.

عکس ، بچه قورباغه را در آسمان ببینید (نمونه طراحی باغ ویلا)

جهت دریافت خدمات نمونه طراحی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

سحابی بچه قورباغه یا همان IC 410 در فاصله حدود دوازده سال نوری از ما در صورت فلکی شمالی ارابه ران (Auriga) قرار گرفته است. این ابر گاز و غبار درخشان که بیش از صد سال نوری وسعت دارد، به وسیله بادهای ستاره ای و تشعشعات خوشه ستاره ای باز NGC 1893 تشکیل شده است.

ستارگان خوشه ای درخشان بسیار جوان که در اطراف سحابی ستاره زا دیده می شوند، تنها 4 میلیون سال پیش در ابر بین ستاره ای شکل گرفته اند.

در سمت راست پایین تصویر، دو جریان نسبتاً متراکم از مواد که از منطقه ها مرکزی سحابی دور می شوند، موردتوجه هستند. شکل قورباغه کیهانی که احتمالاً مکان شکل گیری ستاره ای در IC 410 است، حدود 10 سال نوری طول دارد.

تصویر با برجسته کردن گاز منتشرشده گوگرد (قرمز)، هیدروژن (سبز) و اکسیژن (آبی) پردازش شده است؛ گرچه ستاره ها به صورت دیجیتالی از تصویر حذف شده اند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 1019

به "عکس ، بچه قورباغه را در آسمان ببینید (نمونه طراحی باغ ویلا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، بچه قورباغه را در آسمان ببینید (نمونه طراحی باغ ویلا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید