معرفی روتر هواوی AX3

به گزارش آموزشگاه ما، شرکت هواوی از دیرباز با فناوری های ارتباطی و مخابراتی خود، همیشه جزء کمپانی های پیشرو بوده است. این سابقه را که در کنار فناوری روز و توجه به نیازهای کاربران قرار دهیم، به محصولی ایده آل برای نیازهای مختلف می انجامد. یکی از مصادیق شاخص این دستگاه ها، روتر هواوی AX3 Dual Core است که در ادامه به معرفی کاربرد و قابلیت های آن می پردازیم.

معرفی روتر هواوی AX3

از یک روتر چه می خواهید؟

پاسخ به این سوال مستقیماً به احتیاجهای شما بستگی دارد. قصد استفاده از روتر در چه مکانی را دارید؟ یک محیط کوچک خانگی، دفتر اداری، شرکتی با چندین اتاق و در حد یک طبقه ساختمان یا بیشتر؟

در عین حال عمده احتیاج خود را هم باید در نظر بگیرید؛ اینکه می خواهید روتر را برای امور ارتباط ساده بهره ببرید یا اینکه امور انتقال داده و حتی بازی کردن از جمله موارد خواسته شما هستند؟ محصولی مانند روتر هواوی AX3 Dual Core دستگاهی خواهد بود که در هر حالت می تواند احتیاجهای شما را به برترین نحو پاسخ دهد.

طراحی مجذوب نماینده و مینیمال

مانند بیشتر محصولات هواوی، رعایت اصل سادگی و مجذوب نمایندهیت توأمان در طراحی، از ویژگی های برجسته این روتر است. در واقع روتر AX3 به نحوی طراحی شده که بتوان از آن در هر محیطی استفاده کرد.

ظاهر ساده دستگاه و ضخامت کم آن با آنتن هایی که به نحوی هنرمندانه با ادبیات طراحی دیگر بخش های روتر سازگارند، وجه دیگر دستگاه است. این ویژگی به کاربر اجازه می دهد حتی از این روتر بتوانیم در یک محیط خانگی و بدون دردسر برای مخفی کردن دستگاه، آن را با دیگر ابزارها و دکوراسیون منزل و محیط کار، هماهنگ کنیم.

مجهز به وای فای 6؛ سرعت چشمگیر

یکی از مهم ترین ویژگی های این روتر هواوی، پشتیبانی آن از ارتباط بی سیم وای فای نوع ax یا همان Wi-Fi 6 است. این فناوری نسبت به نسل قبلی خود بهبودهای به مراتب گسترده ای داشته که همگی با استفاده از روتر هواوی AX3 در اختیار کاربر قرار می گیرند.

HUAWEI WiFi AX3 این توانایی را دارد که سرعتی تا سه برابر بیشتر از مدل های مشابه با وای فای 5 را در اختیار کاربر قرار دهند. این سرعت در شرایط مطلوب، توانایی رسیدن به رقم باورنکردنی 1.2 گیگابیت بر ثانیه را دارد که در صورت برقراری یک ارتباط تک جریانه (Single Stream) و با تکیه بر دسترسی به پهنای باند 160 مگاهرتزی دستگاه و استفاده از مدولاسیون پیشرفته دیجیتال QAM-1024، حاصل می گردد.

ویژگی بسیار مهم AX3 این است که این روتر از ارزان ترین و در عین حال کارآمدترین دستگاه ها برای رسیدن به ارتباط وای فای 6 خواهد بود. البته باید به این نکته توجه داشت که رسیدن به بالاترین سرعت در این ارتباط مستلزم استفاده از دیگر دستگاه ها با پشتیبانی از این فناوری است.

گیمینگ حرفه ای و استریم بدون تأخیر و افت سرعت

یکی از مهم ترین دلایلی که بسیاری از کاربران را برای خرید روترهای با پهنای باند بالا ترغیب می نماید استفاده از آنها برای اموری مانند استریمینگ محتوا یا گیمینگ است. این دو کاربرد به صورت ویژه احتیاجمند سریع ترین ارتباط و کمترین تأخیر در ارسال و دریافت داده هستند. هواوی با استفاده از تراشه دو هسته ای ویژه خود که تحت برند Gigahome فراوری شده این شرایط را ایجاد نموده که بتوان به حدبیشتر سرعت تا 3.0 گیگابیت بر ثانیه رسید.

این پهنای باند مجذوب نماینده می تواند حاصل ارتباط با سرعت 574 مگابیت بر ثانیه روی باند 2.4 گیگاهرتز و 2402 مگابیت بر ثانیه روی باند 5 گیگاهرتز باشد که نتیجه آن استریم و گیمینگ بدون هیچ گونه عقب ماندن از محتوا (لگ) خواهد بود.

خط ارتباطی با ظرفیت 4 برابر بیشتر

یکی از ویژگی های خاص این روتر هواوی، استفاده از مدولاسیون ارتباطی OFDMA است که می تواند تا 4 برابر در یک فرکانس ثابت، ظرفیت خط را افزایش دهد. این بدان معناست که با استفاده از روتر AX3 می توان در یک لحظه و یک خط، تعداد 128 دستگاه را به یکدیگر متصل کرد.

محدودیت کمتر در اتصال تعداد دستگاه ها با سرعت بالا

زمانی که در یک شبکه بی سیم دستگاهی نو به بستر ارتباطی افزوده می گردد ممکن است به دلیل بعضی ملاحظات ارتباطی، سرعت ارتباط دیگر دستگاه ها کاهش یابد. در این زمینه راه چاره هواوی استفاده از فناوری OFDMA است که به چندین کاربر اجازه می دهد همزمان و با نهایت ظرفیت از شبکه استفاده نمایند.

در این حالت می توان تا 128 دستگاه را به شبکه متصل کرد و تراشه Gigahome Dual Core 1.2 GHz تضمین می نماید که در هر حالتی سرعت اتصال دستگاه ها در بیشترین اندازه ممکن باشد.

تأخیر بسیار پایین تر

طبق اعلام هواوی، روتر AX3 می تواند تأخیری تا دو سوم کمتر از دستگاه های دیگر داشته باشد. در این حالت وقتی بخواهید اتصال بین دستگاه های مختلف را جابه جا کنید یا تغییر دهید، تأخیری به مراتب کمتر را تجربه خواهید کرد.

دوستدار محیط زیست با مصرف انرژی کمتر

استفاده از تراشه پیشرفته تر، فناوری سطح بالاتر وای فای 6 و مجموعه بهینه سازی های صورت گرفته، روتر هواوی ای ایکس 3 را قادر می سازد تا با صرف توانی 30 درصد کمتر از دستگاه های دیگر، به انجام کار بپردازد. در این زمینه هواوی از الگوریتم های هوشمندانه برای حالت آماده به کار (استندبای) استفاده نموده که به صورت اتوماتیک مقدار مصرف تراشه و روتر را طی 24 ساعت روز رصد نموده و به شما یاری می نماید تا در این روزهای بحرانی مصرف برق، هزینه های قبض مصرفی خود را با آزادی عمل بیشتری مدیریت کنید.

بدون مشکل در عبور از دیوارها

یکی از ویژگی های دیگر وای فای 6 قابلیت نفوذ بالای آن در موانعی مانند دیوارهاست. این ویژگی اثر مثبت خود را زمانی نشان می دهد که روتر شما در اتاق دیگری بوده و فاصله بین دستگاه شما و روتر بیش از یک دیوار باشد.

در این حالت روتر می تواند با افزایش توان ارسال سیگنال تا 6 دسی بل، در پهنای باند بسیار باریک 2 مگاهرتزی که به مدد فناوری Dynamic Narrow Band حاصل شده، به بالاترین سطح نفوذ خود برسد. البته طبیعی است که در صورت هماهنگی تراشه مودم های ارتباطی دو طرف این ارتباط، قابلیت نفوذ افزایش پیدا خواهد نمود.

هماهنگی باورنکردنی با دستگاه های هواوی

اگر شما از علاقه مندان به برند هواوی هستید و یک گوشی، تبلت یا حتی لپ تاپ و تلویزیون هواوی داشته باشید، برترین روتر برای استفاده در منزلتان بدون شک روتر AX3 خواهد بود. این روتر با هماهنگی خاصی که با دیگر دستگاه های هواوی ایجاد خواهد نمود می تواند سرعت به مراتب بیشتری را نسبت به محصولات دیگر شرکت ها در اختیار کاربران قرار دهد.

نکته دیگر این است که اگر از یک گوشی هوشمند، تبلت یا دیگر دستگاه های با ارتباط وای فای 6 ساخت شرکت هواوی بهره ببرید، پیشنهاد ما این است که به هیچ روتر دیگری فکر نکنید؛ دلیل این امر سازگاری بالای مودم های دو دستگاه (تراشه های وای فای یکسان و پهنای باند وسیع 160 مگاهرتزی در هر دو سمت) خواهد بود که اجازه رسیدن به بالاترین سرعت این بستر (تا 2 برابر سریع تر از دیگر رقبا) را در اختیار شما قرار می دهد.

HUAWEI Share؛ با یک چشم به هم زدن به دیگر دستگاه ها متصل شوید

بستر ارتباطی هواوی Share را باید از برترین قابلیت های دستگاه های هواوی دانست. این بستر به کاربران اجازه می دهد در سریع ترین حالت ممکن اتصال بین دو یا چند دستگاه را فراهم نموده و بین آنها اطلاعات جابه جا نموده یا به استفاده از قابلیت های دیگر بپردازند.

در روترهای هواوی تنها کافیست گوشی یا تبلت خود را به روتر AX3 نزدیک نموده و با ایجاد تنظیمات ظاهر شده روی دستگاه، بتوانید علاوه بر اشتراک گذاری داده های دستگاه خود با طرف مقابل، تنظیم به وسیله نرم افزار کاربردی HUAWEI AI Life را هم ترتیب دهید.

انعطاف در پیکربندی شبکه

برای مکان هایی که احتیاج به ارتباط دستگاه ها با فواصل زیاد از یکدیگر است، گاهی باید از چندین روتر در شبکه استفاده کرد. روتر AX3 این قابلیت را دارد که در شبکه های با پیکربندی مختلف، به راحتی هماهنگی مورد احتیاج کاربر را ایجاد کند.

این روتر قابلیت جفت شدن با دستگاه های قدیمی تر را هم دارد که این کار با استفاده از دکمه H روی روتر و استفاده از فناوری WPS به راحتی میسر می گردد.

در نهایت باید گفت اگر در پی یک روتر حرفه ای اما ارزان هستید، بهتر است حتماً نگاهی به روتر هواوی AX3 داشته باشید. این روتر با امکاناتی نظیر وای فای 6، تأخیر اندک، پهنای باند و سرعت بالا، مصرف بهینه انرژی و طراحی زیبا می تواند برترین روتر برای خانه یا دفتر کار شما باشد.

این روتر هم اکنون در بازار کشورمان هم موجود بوده و تحت گارانتی و خدمات پس از فروش رسمی در دسترس کاربران ایرانی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 544

به "معرفی روتر هواوی AX3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی روتر هواوی AX3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید