کمبود 160 مگاوات انرژی برق در استان قزوین

به گزارش آموزشگاه ما، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین درستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با موضوع مدیریت مصرف آب و برق گفت : در استان 160 مگاوات کمبود انرژی برق داریم که نیمی از طریق صنایع و نیمی در بخش خانگی و خاموشی دو ساعته در روز تامین می شود.

کمبود 160 مگاوات انرژی برق در استان قزوین

به گزارش خبرنگاران قزوین ، سعید بهادیوند چگینی در این جلسه گفت: با افزایش شدت گرمای هوا و کم شدن بارش ها درحال حاضر تمام آب پشت سدها برای شرب ذخیره شده و عملا آب سد برای تولید برق مصرف نمی شود و ما با کمبود انرژی روبرو هستیم

وی افزود: طول ماندگاری گرما موجب شده راندمان نیروگاه ها کاهش یافته و نگهداری برج های خنک کننده سخت شده و بدلیل گرما، رله به طور اتومات عمل کرده و پست برق از مدار خارج میشود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین خاطرنشان کرد: در استان 160 مگاوات کمبود برق داریم که 80 مگاوات را صنایع جبران می کنند با مدیریت مصرف و 80 مگاوات خاموشی اعمال می شود.

چگینی شرح داد: در استان 5 واحد تولید رمز ارز مجاز داریم در قزوین، بویین زهرا و آبگرم فعالیت داشتند که 4 واحد تعطیل شده و تنها یک واحد در بویین زهرا که ژنراتور جداگانه دارد و به شبکه سراسری متصل نیست مسئله ای ندارد و فعالیت دارد.

وی گفت: با خاموشی حداکثر دو ساعت در روز در بخش خانگی قادرهستیم شرایط را کنترل کنیم و همچنان از مشترکین درخواست می کنیم در مصرف برق صرفه جویی کنند تا از شرایط کنونی عبور کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 593

به "کمبود 160 مگاوات انرژی برق در استان قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود 160 مگاوات انرژی برق در استان قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید