8 عادت پارادوکس افراد کاریزماتیک و همیشه پیروز

به گزارش آموزشگاه ما، عادت افراد کاریزماتیک و ویژگی های افراد پیروز و رفتار و ویژگی های مدیران پیروز و محبوب و عادت های مهم افراد پیروز کاریزماتیک را در نمناک مشاهده نمایید.

8 عادت پارادوکس افراد کاریزماتیک و همیشه پیروز

8 عادت پارادوکس و نامتعارف افراد پیروز کاریزماتیک

به گزارش خبرنگاران به نقل از حالا زندگی ، با مشاهده افراد پیروز، ممکن است که ین احساس به شما دست دهد که آنها افراد پیچیده ایی هستند و در نتیجه ویژگی های اصلی آنها کمی پارادوکسانه می باشد. آنها اغلب ویژگی هایی دارند که ممکن است کاملا با دیگر ویژگی ها درتضاد باشند. همچنین آنها اغلب بسیار پرشور هستند و همچنین هدف و تصمیم گیری های آنها باعث پیروزیت آنها شده است.

به گفته یکی از روانشناسان استنفورد به نام کارول دوک، همه چیز برای پیروزیت به ذهنیت افراد بستگی دارد. او یک سری آزمایشات را انجام داد که نشان داد افراد پیروز در کنار توانایی های خود و اموالی که دارند، یک چیز دیگری باعث پیشرفت و پیروزیت آنها شده است و آن داشتن ذهنیت مناسب است. به عبارت دیگر افراد پیروز به بهبودی خود و غلبه بر چالش ها کوشش و تمرکز می نمایند تا دچار اشتباهاتی نشوند.

همچنین محققان دیگری که توسط ایالات پن و دوک تهیه شده است، محققین مهارت های اجتماعی 700 کودک را ارزیابی کردند. بیست سال بعد محققان این بچه ها را بررسی و پیگیری نمودند و رابطه محکم و قوی بین مهارت های اجتماعی و پیروزیت کشف کردند. بچه های که در اجتماع مهارت هایی داشته بودند، مدارک علمی و دانشگاهی را کسب کرده بودند و کار تمام وقت داشتند.

در ادامه این مطلب از نمناک شما را با 8 عادت پارادوکس آشنا خواهیم نمود و جهت اطلاع بیشتر می توانید ادامه مطالب زیر را بخوانید.

1- آنها مودب هستند

افراد پیروز افرادی هستند که اغلب از تمام اتفاق هایی که برایشان می افتد راضی و راضی نیستند و اغلب سوالاتی مانند چی میشد اگر...؟ چرا که نه؟ را از خود می پرسند. با این حال هیچ زمان اجازه نمی دهند که زندگی شان مختل شود و دائما در کوشش و کوشش هستند و مهم تر از همه در هر حال مودبانه و با شخصیت تام با اطرافیان خود رفتار و برخورد می نمایند.

2- آنها عمیقا احساساتی هستند

افراد پیروز در عین حال منطقی و کارهای خود را با تمرکز کامل انجام می دهند. مردم پیروز در مورد کارشان پرشور و احساسی هستند، اما آنها به هیچ کس اجازه نمی دهند که این طرز فکر را از آنها بگیرند. اگر آنها مرتکب اشتباهی شوند، آنها را کاملا خواهند پذیرفت. افراد پیروز اغلب در کوشش انجام کارهایی هستند که هیچ کس آن ها را انجام نداده است و می خواهند برخی اتفاقات و کارها را به اسم خود ثبت نمایند.

3- آنها تفکر همگرا و واگرا دارند

منظور از تفکر همگرا، تفکری می باشد که توسط آزمون های iq اندازه گیری می شوند. تفکر هگرا نسبت به تفکر همگرا دقیق تر و صریح تر می باشد.

شاید سطح iq شما تعین نماینده باشد ولی اگر افق دید باز نداشته باشید، ممکن است دچار اشتباه و مشکل شوید که در نهایت این باعث عدم پیروزیت خواهد شد و با داشتن افق دید باز و تفکر منطقی، می توانید به بهترین شکل موجود تصمیم بگیرید و ایده های شایسته ایی در ذهنتان ایجاد خواهند شد.

4- آنها هم پرانرژی و هم آرام هستند

شاید از نگاه هرکسی به نظر آید که افراد پیروز همیشه پر انرژی و خلاق هستند و در عین حال بسیار آرام هستند و این نظر کاملا صحیح می باشد و افراد پیروز شخصیت این گونه ایی دارند و لازم بذکر است که آنها کینه توز نمی باشند و گرچه انرژی زیادی داشته باشند ولی به راحتی آنرا کنترل می نمایند. اگر آنها تصمیم به انجام کاری می گیرند، سعی و کوشششان را به کار می گیرند تا بتوانند آنرا به انتها برسانند.

5- آنها هم به کار و هم به تفریح علاقه دارند

شاید این جمله را چندین بار شنیده باشید ولی مجددا اگر بخوانید برایتان مفید خواهد بود و این جمله عبارت است از :کارهایی را عاشقشان هستید را در طول روز انجام دهید وگرنه آن روز برایتان لذت بخش نخواهد بود از آنجایی که افراد پیروز کارهایی را به آنها علاقه دارند را انجام می دهند، همیشه پر انرژی هستند و برای هر مسئله ای که برایشان اتفاق می افتد فورا با ذهنی باز راه حلی پیدا می نمایند.

6- آنها از قدرت کنترل بالایی برخوردارند

افراد پیروز به راحتی می توانند اقدامات خود را به نحوی انجام دهند که هیچ مسئله ای در حین انجام دادن آن برایشان اتفاق نیوفتد. برای مثال اگر قرار باشد که آنها در کنفرانسی شرکت نمایند، به راحتی می توانند از پس کنفرانس خود بر بیایند و به راحتی می توانند مخاطبین خود را به سخنرانی شان جذب نمایند و به گونه ایی صحبت می نمایند که انگار در حال مکالمه با یک نفر هستند.

7- آنها بسیار باهوش هستند

هیچ کس نمی تواند استدلال کند که هوش بخش مهمی از پیروزیت نمی باشد و این جمله تنها بیش از یک حرف ساده نمی باشد و کاملا اشتباه می باشد. افراد پیروز بسیار باهوش هستند و می توانند به راحتی برای کارهایی که قصد انجام دادنشان را دارند تصمیم هوشمندانه بگیرند و در جهت اتمام سریعتر آنها بکوشند.

8- آنها هم فروتن و هم مغرور هستند

مغرور بودن برای کارهایی که انجام میدهید، قطعا یکی از دلایل ضروری در پیروزیت می باشند و اگر شما آنها را در محیط کاریشان ملاقات کنید به مغرور بودن آنها شاید پی ببرید ولی اگر با آنها به تنهایی ملاقات داشته باشید، یقینا به فروتنی آنها نیز پی خواهید برد.

در نهایت شاید ویژگی ها و رفتارهایی وجود داشته باشند که برای پیروزیت بسیار لازم و ضروری باشند و در عین حال بایکدیگر در تضاد کامل باشند ولی با مطالعه مطالب بالا حتما می توانید تبدیل به یک فرد پیروز شوید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 110

به "8 عادت پارادوکس افراد کاریزماتیک و همیشه پیروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 عادت پارادوکس افراد کاریزماتیک و همیشه پیروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید