آکار: یونان در جهت نابود کردن روابط با ترکیه است

به گزارش آموزشگاه ما، وزیر دفاع ترکیه با انتقاد از رویکرد یونان در مذاکرات جهت حل اختلافات دیرینه گفت، پیشرفت برای دوطرف با توجه به اقدام های تحریک آمیز یونان غیرممکن است.

آکار: یونان در جهت نابود کردن روابط با ترکیه است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه گفت که یونان به دنبال از بین بردن روابط مثبت با ترکیه است.

به گزارش وبگاه احوال حلوصی آکار در این باره گفت: پیشرفت برای دوطرف با توجه به اقدام های تحریک آمیز یونان غیرممکن است.

بر اساس این گزارش، یونان و ترکیه مدتهاست که در مورد آبهای سرزمینی در دریای اژه و مدیترانه اختلاف نظر دارند . سال گذشته وقتی ترکیه چندین کشتی حفاری را برای کشف منابع انرژی در آب های مورد مناقشه شرق مدیترانه فرستاد، تنش ها بالا گرفت. این دو کشوربه دنبال یک وقفه پنج ساله در ژانویه مذاکرات خود را آغاز کردند تا به اختلافات خود در مورد حقوق حاکمیت در شرق مدیترانه رسیدگی کنند.

به گزارش این منبع خبری، آکار گفت: ما طرفدار حل مسالمت آمیز این مسائل در چارچوب قوانین بین المللی ، روابط خوب همسایگی، گفت وگو و مذاکره با همسایگان یونانی هستیم. با این حال یونانی ها تمام تلاش خود را برای نابود کردن این شرایط مثبت انجام می دهند.

حلوصی آکار چندی قبل نیز به فعالیت های ترکیه در دریای مدیترانه و توافق ترسیم مرزهای دریایی با لیبی در این دریا اشاره کرد و گفت که آنکارا به فعالیت های خود در چارچوب توافق همکاری دریایی با لیبی ادامه خواهد داد و تلاش های یونان برای بی اثر کردن این توافق راه به جایی نخواهد برد.

وی در جمع نظامیان ترکیه در لیبی تأکید کرد که ترکیه اجازه تجاوز به حقوق خود در دریای مدیترانه را به یونان نخواهد داد.

این در حالی است که وزیر امور خارجه یونان چندی قبل در جمع کنندگان احزاب مخالف در مورد آخرین تحولات در سیاست خارجی به ویژه روابط با ترکیه گفت،یونان مایل است تنش ها را با ترکیه کاهش دهد.

نیکوس دندیاس وزیر خارجه یونان گفت: صداقت، پرهیز از اقدامات تحریک آمیز و همچنین احترام به حقوق بین المللی و قانون دریایی عنصر ضروری این تلاش است.

یونان و ترکیه بارها مدعی نقض حریم هوایی همدیگر شده اند و هر یک دیگری را نقض قوانین بین المللی متهم می کند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 487

به "آکار: یونان در جهت نابود کردن روابط با ترکیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آکار: یونان در جهت نابود کردن روابط با ترکیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید