ادعای ژاپن در مورد ورود چهار فروند شناور چینی به جزایر سناکو

به گزارش آموزشگاه ما، گارد ساحلی ژاپن گفت که چند فروند شناور چینی مدتی در جزایر مورد ادعای مالکیت این کشور مستقر بودند و به چند قایق ژاپنی نزدیک شدند.

ادعای ژاپن در مورد ورود چهار فروند شناور چینی به جزایر سناکو

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گارد ساحلی ژاپن شنبه مدعی رخنه چهار فروند شناور چین به آب های ساحلی ادعایی خود شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک گارد ساحلی ژاپن مدعی شد که چهار فروند شناور چینی بعد از نزدیک شدن به 4 فروند قایق ماهی گیری ژاپنی در جزایر سناکاکو در دریای چین شرقی و هشدار گارد ساحلی ژاپمن، منطقه را ترک کردند. گارد ساحلی ژاپن زمان وقوع این حادثه را حوالی ساعت 12 ظهر به وقت محلی گفت.

گارد ساحلی ژاپن مدعی شده که این بیست و دومین رخنه کشتی های چینی به حریم دریایی این کشور در منطقه جنوب اوتوسرجیماست. این حادثه در حالی رخ داد که ژاپن، چین و استرالیا روز آدینه یک توافقنامه تجاری منعقد کردند.

چین تا به امروز واکنشی به این ادعای ژاپن نشان نداده است. این کشور ادعای مالکیت ژاپن بر این منطقه را به رسمت نمی شناسد و این جزایر را دیائو می نامد. اختلاف این دو کشور در زمینه مالکیت براین جزایر به اوائل قرن نوزدهم میلادی باز می شود. این جزایر بعد از سرانجام جنگ جهانی دوم به وسیله آمریکا اشغال شد، اما در سال 1972 به ژاپن تحویل داده شد.

ژاپن همیشه مخالف حضور کشتی های چینی نزدیک این جزیره است و آن را غیر قابل پذیرش خوانده است. دراین ماجرا هم دولت های آمریکا همیشه از ادعای تمامیت ارضی ژاپن بر این جزایر حمایت نموده اند.

جزایر سنکاکو به خطوط بین المللی کشتی رانی نزدیک هستند و از لحاظ ذخایر و حقوق ماهی گیری و داشتن منابع بالقوه نفت و گاز اهمیت فراوانی دارند. مالکیت بر این جزایر، همیشه باعث تنش در روابط چین و ژاپن و روابط تایوان و ژاپن بوده است.

چندی قبل هم منابع رسانه ای از تنش دریایی توکیو و پکن در نزدیکی آب های جزایر مورد مناقشه در دریایی چین شرقی و اعتراض ژاپن به چین اطلاع دادند.

نیروی دریایی ارتش چین هفته گذشته از برگزاری رزمایش بزرگ در منطقه با استفاده از انبوهی از سلاح و مهمات جنگی اطلاع داد. در این رزمایش که در واکنش به رزمایش ژاپن با آمریکا بود جنگنده های چین اهداف دریایی را با مهمات واقعی مورد حملات سنگین اطلاع دادند و بدین وسیله توانایی حملات دقیق به اهداف دریایی را افزایش دادند. چین به شدت مخالف همکاری نظامی ژاپن و آمریکا در منطقه است و این گونه اقدام ها را تحریک آمیز می داند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 542

به "ادعای ژاپن در مورد ورود چهار فروند شناور چینی به جزایر سناکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای ژاپن در مورد ورود چهار فروند شناور چینی به جزایر سناکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید