با یک رهبر چینی متخاصم روبرو هستیم!

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ویلیام برنز گزینه پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای تصدی سازمان سیا، امروز طی سخنانی در جمع اعضای کمیته اطلاعات سنا، چین را بزرگترین دشمن ژئوپولیتیکی آمریکا و از جمله اولویت های خود در مواجهه با چالش های امنیتی پیش روی کشورش توصیف کرد.

با یک رهبر چینی متخاصم روبرو هستیم!

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

بر اساس این گزارش، برنز در سخنان خود مدعی شد: چشم انداز امروز به شدت در حال پیچیده تر و رقابتی تر شدن است که در آن، یک رهبر چینی متخاصم و درنده بزرگترین آزمون ژئوپولیتیکی ما را پیش رویمان قرار داده است.

گزینه پیشنهادی بایدن برای تصدی سازمان سیا در ادامه سخنان خصمانه خود اضافه کرد: اگر (به عنوان گزینه منتخب تصدی سازمان سیا) معین شوم، چهار اولویت جدی و مرتبط با یکدیگر من عبارت خواهند بود از: چین، تکنولوژی، مردم و شراکت.

برنز در ادامه سخنان خود مدعی شد که چین در راستای توسعه قدرت نرم خود در آمریکا، اقدام به تأسیس کمپین ها، اتاق فکرها و مراکز فرهنگی نموده است. گزینه پیشنهادی تصدی ریاست سازمان سیا همچنین از ایران، کره شمالی و روسیه به عنوان تهدیدات آشنا در برابر ایالات متحده یاد کرد. برنز همچنین در پاسخ به سوال مربوط به چگونگی ارزیابی وی از قابل اعتماد بودن ایران مسلح به سلاح هسته ای، پاسخ منفی داده و گفت آمریکا باید تمام توان خود را برای جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح هسته ای را بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 342

به "با یک رهبر چینی متخاصم روبرو هستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یک رهبر چینی متخاصم روبرو هستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید