درگیری داخلی میان مزدوران آل سعود در مأرب

به گزارش آموزشگاه ما، منابع میدانی به المیادین اعلام کردند که درگیری های شدیدی میان نیروهای منصور هادی و ائتلاف سعودی و حزب الاصلاح در مارب یمن جریان دارد و اینکه بر اثر این درگیری ها شماری کشته و زخمی شده اند.

درگیری داخلی میان مزدوران آل سعود در مأرب

به گزارش خبرنگاران، منابع میدانی به المیادین اعلام کردند که درگیری های شدیدی میان نیروهای هادی و ائتلاف سعودی و حزب الاصلاح در مارب یمن جریان دارد و اینکه بر اثر این درگیری ها شماری از نیروهای عبد ربه منصور هادی و ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده اند.

گزارش های منتشره از سوی مرکز اطلاع رسانی استان مأرب حاکی از این است که عناصر الاصلاح، سوخت مورد نیاز نیروگاه های برق را تأمین نمی کنند و در این زمینه ناتوان هستند و این در حالی است که گرمای شدید همزمان با ماه رمضان، ساکنان را آزار می دهد و آنها از این شرایط رنج می برند.

به گزارش این مرکز، شبه نظامیان حزب الاصلاح همچنین خط ارتباطی ایستگاه پمپاژ نفت صافر واقع در شرق مأرب با مرکز این شهر را قطع کرده اند و اجازه نمی دهند محموله های سوخت وارد شهر شوند.

بنا بر این گزارش، عناصر حزب الاصلاح روزانه حدود 40 هزار بشکه نفت را از صافر سرقت می کنند و در بازار سیاه به فروش می رسانند ولی اجازه نمی دهند مردم این استان از منابع نفتی خود استفاده کنند.

نیروهای حزب الاصلاح از دولت هادی و سلطان العراده استاندار دست نشانده این دولت خواستند که یکی از فرزندان آنها که از چند ماه قبل از سوی ائتلاف سعودی ربوده شده است را آزاد کنند.

قطع برق و عدم ارائه خدمات در استان مأرب باعث خشم مردمی گسترده در این استان شده است. مناطق تحت تسط دولت مستعفی در مأرب، شاهد گرانی بیش از حد است که مسائل بسیاری برای مردم این مناطق به همراه داشته است.

المیادین گزارش داد: ساکنان مأرب به سرنوشت نیروگاه گاز مارب که همه برق یمن را تامین می کرد اشاره کردند که چگونه حزب الاصلاح آن را از کار انداخت و ملت یمن و به ویژه ساکنان مأرب از برق محروم کرد.

شبکه المیادین به ناتوانی دولت عبد ربه منصور هادی از وصل کردن جریان برق در مأرب و گرانی سرسام آوری که رنج شهروندان را دو چندان می کند، اشاره کرد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 437

به "درگیری داخلی میان مزدوران آل سعود در مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری داخلی میان مزدوران آل سعود در مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید