دستور پخت 7 مدل صبحانه خوشمزه

به گزارش آموزشگاه ما، خبرنگارانـ صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی است که همه پزشکان و متخصصان تغذیه به آن تاکید کرده اند. مقدار کربوهیدرات و کالری ای که از صبحانه دریافت می کنید، انرژی لازم را برای انجام فعالیت هایی که در طول روز با آن ها سروکار دارید، فراهم می کند. وعده صبحانه معمولا شامل پنیر، کره، مربا، عسل، خامه و... است که روزانه سرو می شود؛ ولی صبحانه های گرم یا صبحانه هایی که شامل مواد غذایی بیشتری هستند، طرفداران خاص خود را دارند.

دستور پخت 7 مدل صبحانه خوشمزه

این مدل صبحانه به خصوص در هتل ها یا رستوران ها و کافه هایی که منوی مخصوص صبحانه دارند، سرو می شود. در مطلب پیش رو طرز تهیه 7 مدل صبحانه سرد و گرم به سبک کافه ها را گردآوری کرده ایم که همراه با نکات و فوت و فن های آن تقدیم شما کاربران گرامی خواهد شد.

صبحانه معروف به انگلیسی

مواد لازم

خوراک لوبیا: 1 پیمانه

کوکو سیب زمینی: دو برش

تخم مرغ: 1 عدد

سوسیس: 3 عدد

ژامبون: 3 ورق

قارچ کوچک: 10 عدد

گوجه گیلاسی: 10 عدد

نان تست: یک برش

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

توی یک ماهی تابه کمی روغن بریزید. سوسیس را که به صورت خلالی برش زده اید، توی روغن بگذارید تا تفت بخورد. قارچ و گوجه گیلاسی را به صورت درسته در ماهی تابه کنار سوسیس بگذارید تا کمی تفت بخورد. توجه داشته باشید قارچ را در حدی تفت بدهید که آب نیاندازد. سوسیس ها که سرخ شد، آن ها را از ماهی تابه بیرون بیاورید و برش های ژامبون را کمی تفت بدهید. در آخر تخم مرغ را توی ماهی تابه نیمرو کنید و دقت کنید که حالت عسلی داشته باشد.

حالا یک بشقاب یا دیس بزرگ بردارید. نان تست را گوشه ای از بشقاب بگذارید. سوسیس های سرخ شده، قارچ، گوجه گیلاسی و ژامبون را کنار هم توی دیس بچینید. تخم مرغ نیرو و برش های کوکو سیب زمینی را گوشه ای دیگر از بشقاب بگذارید. در آخر خوراک لوبیای غلیظ که آب آن را گرفته اید، وسط بشقاب بریزید. بشقاب صبحانه انگلیسی شما آماده است.

کرپ سوسیس و پیازچه

مواد لازم

تخم مرغ درشت: 4 عدد

شیر: 1 لیوان

آرد: 1 پیمانه

سوسیس: 2 عدد

پنیر موزارلا: 1 پیمانه

پیازچه خرد شده: 1 پیمانه

نمک: به اندازه لازم

طرز تهیه کرپ سوسیس و پیازچه

تخم مرغ ها را توی یک کاسه بشکنید و شیر را به آن اضافه کنید. با همزن هم بزنید تا زرده و سفیده با هم مخلوط شوند. آرد را کم کم به مخلوط شیر و تخم مرغ اضافه کنید و خوب هم بزنید تا آرد کاملا حل شود. سوسیس و پیازچه را به صورت نگینی خرد کنید و همراه با نمک به مایه اضافه کنید و هم بزنید. یک ماهی تابه نچسب را روی اجاق گاز بگذارید تا حسابی داغ شود. کف ماهی تابه را با چند قطره روغن چرب کنید. سپس یک ملاقه از مایه کرپ بردارید و توی ماهی تابه داغ بریزید.

تابه را کمی تکان بدهید تا مایه در همه سطح ماهی تابه پخش شود. بعد از چند دقیقه که یک طرف آن پخت با یک کفگیر بزرگ کرپ را برگردانید و بگذارید طرف دیگر آن هم خودش را بگیرد. سپس پنیر موزارلا را روی یک گوشه از کرپ بریزید و با کمک کفگیر لبه دیگر کرپ را برگردانید و روی پنیر ها بگذارید. چند دقیقه زمان بدهید تا پنیر با حرارت آب بشود. سپس کرپ آماده شده را توی ظرف سرو بگذارید و اطراف ظرف را با گوجه گیلاسی و سس تزیین کنید.

چیلبیر، صبحانه ترکیه ای

مواد لازم

تخم مرغ: 3 عدد

ماست: 1 لیوان

سیر: 1 حبه

کره: 2 قاشق غذاخوری

سرکه سفید: 1 قاشق غذاخوری

جعفری تازه: به اندازه لازم

نمک و فلفل قرمز: به اندازه لازم

روغن زیتون: 1 قاشق غذاخوری

آب: به اندازه لازم

طرز تهیه چیلبیر

ابتدا ماست را با سیر رنده شده و کمی جعفری خرد شده مخلوط کنید و کنار بگذارید. توی یک قابلمه کوچک آب بریزید و با سرکه مخلوط کنید. قابلمه را روی اجاق گاز بگذارید تا جوش بیاید؛ سپس با قاشق توی آب موج ایجاد کنید و همزمان تخم مرغ ها را جداگانه توی آب بشکنید و 3 دقیقه صبر کنید تا تخم مرغ بپزد. سپس با یک کفگیر آرام تخم مرغ را از توی آب بیرون بیاورید و روی دستمال بگذارید تا آب اضافی آن خارج شود. حالا توی یک ماهی تابه کمی کره بریزید و نمک و فلفل را در آن تفت بدهید.

در مرحله آخر بشقاب سرو را آماده کنید و ماست مزه دار شده را کف بشقاب بریزید و با قاشق پهن کنید. روغن زیتون و کمی جعفری خرد شده را روی ماست بریزید؛ سپس تخم مرغ های آماده را روی ماست بچینید و سس کره ای را که آماده کرده اید، روی تخم مرغ بریزید. نوش جان

تست بیکن و پنیر

مواد لازم

نان تست: 2 عدد

بیکن: پنج برش

پنیر پیتزا: نصف پیمانه

سس خردل: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه تست بیکن و پنیر

نان تست را توی سینی فر بگذارید و روی سطح آن را با سس خردل بپوشانید. برش های بیکن را روی نان تست بچینید و پنیر را روی آن بریزید، به طوری که تمام سطح نان و بیکن را بپوشاند و یک برش نان تست روی پنیرها بگذارید. حالا سینی فر را به مدت 5 دقیقه در فر با دمای 170 درجه بگذارید تا پنیر ها آب و نان برشته شود. بعد از آماده شدن می توانید تست را از وسط برش بزنید. نوش جان

تست تخم مرغ و پنیر گودا

مواد لازم

نان تست: 2 عدد

تخم مرغ: 1 عدد

پنیر گودا: یک ورق

نمک و فلفل سیاه: به اندازه لازم

طرز تهیه تست تخم مرغ و پنیر گودا

یک ماهی تابه نچسب را روی اجاق بگذارید تا خوب داغ شود. کف ماهی تابه کمی روغن بریزید. یک برش نان تست را روی میز کار بگذارید و یک برش مربعی روی آن ایجاد کنید. روی مربع را با قاشق یا چاقوی تیز کمی خالی کنید، به طوری که کف نان باقی بماند و فقط دیواره ها خالی شود. حالا نان را توی ماهی تابه داغ بگذارید و تخم مرغ را توی حفره نان تست بشکنید و نمک و فلفل سیاه را روی آن بپاشید.

بلافاصله پنیر گودا را روی تخم مرغ بگذارید و یک برش نان تست روی پنیر بگذارید. شعله اجاق گاز را کم کنید و دو دقیقه زمان بدهید تا تخم مرغ داخل نان تست سرخ شود. حالا با یک کفگیر نان را برگردانید تا طرف دیگر آن هم کمی برشته شود. چند دقیقه بعد اجاق را خاموش کنید. تست تخم مرغ و پنیر گودای شما آماده است.

فرنچ تست

مواد لازم

شیر: 1 پیمانه

تخم مرغ: 2 عدد

نان تست: 5 عدد

شکر: 2 قاشق غذاخوری

وانیل: نوک قاشق چایخوری

پودر دارچین: 1 قاشق چایخوری

کره: 25 گرم

طرز تهیه فرنچ تست

تخم مرغ ها را توی یک کاسه بشکنید و شیر را به آن اضافه کنید. با همزن چند دقیقه هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند. شکر، وانیل و پودر دارچین را اضافه کنید و یک دقیقه دیگر هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. حالا یک ماهی تابه را روی اجاق گاز بگذارید و کره را توی آن بیاندازید تا با حرارت کم آب شود. می توانید به جای کره از روغن استفاده کنید.

نان تست را توی مایه آماده شده بگذارید تا کاملا به مواد آغشته شود. سپس نان تست را توی ماهی تابه بگذارید و هر دو طرف آن را به اندازه دلخواه سرخ کنید. فرنچ تست ها را روی دستمال بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود. سپس فرنچ تست ها را توی ظرف سرو بچینید و روی آن ها را به دلخواه عسل، مربا و یا شکلات بریزید و با میوه تزیین کنید.

کرپ شکلات و میوه

مواد لازم

تخم مرغ: 3 عدد

شیر: 250 میلی لیتر

آرد: 125 گرم

کره: 25 گرم

روغن: 2 قاشق غذاخوری

توت فرنگی و موز: به اندازه لازم

شکلات صبحانه یا نوتلا: به اندازه لازم

طرز تهیه کرپ شکلات و میوه

تخم مرغ ها را توی یک کاسه بریزید و با وانیل هم بزنید. سپس روغن و بعد از آن شیر را کم کم به تخم مرغ ها اضافه کنید و هم بزنید. حالا کره آب شده را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شود. در این مرحله آرد را با الک به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید. مایه کرپ باید دارای غلظت باشد، اگر بعد از اضافه کردن آرد، مایه کرپ شما به غلظت نرسید و خیلی شل بود، کمی دیگر آرد به آن اضافه کنید. مایه کرپ را حدود 1 ساعت در یخچال بگذارید تا استراحت کند. ته یک ماهی تابه نچسب را با کره یا روغن چرب کنید و روی اجاق بگذارید.

وقتی ماهی تابه خوب داغ شد، یک ملاقه از مایه کرپ بردارید و توی ماهی تابه بریزید. در حین پخت ماهی تابه را آرام به اطراف تکان بدهید تا حرارت به همه جای کرپ برسد. سپس کرپ آماده را توی بشقاب بگذارید و بقیه مایه را به همین روش آماده کنید. روی هر لایه کرپ به صورت جداگانه شکلات صبحانه یا نوتلا بمالید و تکه های خرد شده موز و توت فرنگی را روی آن بچینید و کرپ را به صورت مثلثی یا لقمه ای بپیچید و در ظرف سرو کنار هم بچینید. نوش جان

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 590

به "دستور پخت 7 مدل صبحانه خوشمزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور پخت 7 مدل صبحانه خوشمزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید