ربات چرخ داری که کار انسان را راحت می نماید

به گزارش آموزشگاه ما، هیچ کس به طور دقیق از زمان دقیق اختراع چرخ و اولین باری که انسان چرخ را در وسایل نقلیه به کار برد اطلاع ندارد، اما این اختراع بشر نقش به سزایی در زندگی ما پیدا نموده است.

ربات چرخ داری که کار انسان را راحت می نماید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از باشگاه خبرنگاران، با پیشرفت تکنولوژی هر روز یک خبر از اختراعات و خلاقیت های جدید در زمینه وسایل چرخ دار به گوش ما می رسد. ترکیب توانایی چرخش سریع و توانایی پای انسان برای انطباق با تغییرات سطح زمین، منجر به فراوری مجموعه متنوعی از ربات های چرخ دار شد که می تواند به افراد هنگام راه رفتن و حمل وسایل یاری کند.

در یک مصاحبه که با مارکو بژلونیک، یکی از محققان ETH زوریخ، انجام شد درباره پیشرفت یکی از تیم های تحقیقاتی این مرکز به روی این گونه ربات ها بحث و گفتگو صورت گرفت. برای بسیاری از ما اولین ملاقات با رباتی که دارای پاهای مفصلی و چرخ های چرخشی بود، مربوط به زمانی است که فیلم های پروژه بوستون پویا برای نمایش به اشتراک گذاشته شده بود. با انجام حرکات مختلف روی زمین های مختلف و انجام پرش های گاه به گاه ورزشکاری توسط ربات ها هیاهوی زیادی در محافل رباتیک ایجاد شد، اما وقتی هندل به عنوان یک کالای تجاری معرفی گردید، همه در خصوص کاربرد آن سوال می کردند. این ربات برای انباردارها مفید هستند؛ برای کف انبارها که کاملا مسطح است از چابکی و سرعت این ربات ها استفاده می گردد.

شرکت Boston Dynamic معمولا در خصوص جزئیات مربوط به توسعه رباتیک خود و اطلاعات مربوط به پروژه های خود محتاط است و آن ها را منتشر نمی نماید، بنابراین ممکن است ما هرگز از جزئیات این ربات آگاه نشویم؛ اما آن چه که آن ها به طور قطع به دست آوردند این است که پیشرفت های بسیار خوبی در این زمینه داشتند. بعضی از این یادگیری مهارت ها حتی برای انسان ها نیز سخت و عجیب است که باعث آسیب به انسان ها می گردد. در حالت کلی مسائل بسیاری برای استفاده و راه اندازی اینگونه ربات ها وجود دارد. ایجاد یک جریان ثابت برای مشخص سختی جهت و نوع حرکت ربات از سختی های کار با این ربات ها است.

از نگاه دیگر کاربردهای جذاب و شکل ظاهری جالب آن ها یاری های زیادی به انسان ها در انجام کارها می نماید. این ربات ها الهام گرفته از پروژه های مختلف همین شرکت LEGO به نام 28 سروو هستند، با این تفاوت که در مدل قبلی حرکت چرخ و پای آن ها به طور اتوماتیک انجام نمی شد. همانطور که الگوریتم های کنترل در آزمایشگاه های تحقیقاتی ربات در سراسر دنیا آنالیز می گردد، اطمینان داریم که ربات های چرخدار به عنوان یک پروژه عملی مطرح می شوند و می توانند به فراوری انبوه برسند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 257

به "ربات چرخ داری که کار انسان را راحت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات چرخ داری که کار انسان را راحت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید