گردش در جاذبه های شهری زوریخ

به گزارش آموزشگاه ما، تنوع جاذبه های شهری زوریخ…

تنوعِ جاذبه های شهری زوریخ تا حدی است که از هنر و تاریخ تا طبیعت را شامل می گردد. زوریخ، بزرگ ترین شهر سوئیس است و در دامنه کوه های آلپ، با زیباییش می درخشد. جاذبه های شهری زوریخ، از همان خیابان های تمیز و براقش شروع می گردد که با معماری های متفاوتِ مدرن یا قرون وسطاییشان، چشم ها را خیره می نمایند.

گردش در جاذبه های شهری زوریخ

زوریخ شما را به یاد کارتون ها می اندازد؛ شهری در دلِ کوه با دریاچه ای پر انحنا و پلی مجذوب نماینده بر آن و ساختمان هایی بلند با سقف های نوک تیز و رنگارنگ در اطرافش… جاذبه های شهری زوریخ، دوست داران خوراکی را با رستوران ها و کافه هایش غافلگیر می نماید؛ نان های زاپف سوئیسی، پنیرهای راکلت و خوراکِ رُستی و… دری از جهانِ مزه های نو و مجذوب نماینده را به روی شما می گشایند. جاذبه های شهری زوریخ که گران ترین شهرِ جهانست و شادترین مردم را دارد، منحصر به فرد و خاص است. به زوریخ که ترکیبی از موسیقی، شور، شادی، هنر و اعجازِ طبیعت است، خوش آمدید…

خرید بلیط ماهان

شروع جاذبه های شهری زوریخ با (کونستهاوس)…

برای شروع جاذبه های شهری زوریخ، از دوست داران هنر شروع می کنیم و سری به کونستهاوس میزنیم. کونستهاوس، یک موزه هنری یا گالری آثار هنری در زوریخ است؛ این خانه، مهمترین و کاملترین مجموعه هنر در سراسر سوئیس را دارد.این موزه هنری، آثاری از هنرمندان مشهوری چون کلود مونه، ادوارد مونک و پابلو پیکاسو را در خود جای داده است.

تماشای نقاشی های زیبا، مجذوب نماینده و رنگی در فضای زیبای این گالری، شادی بخش و روح افزاست. نقاشی های قرون وسطایی و مجسمه های زیبا، بر شکوه این گالری می افزایند. نقاشی های سوئیسی از قرن های 19 و 20 ، نقاشی های سبکِ باروک ایتالیا و نقاشی های هلندی در جای جای کونستهاوس، با رنگ آمیزی های زیبا، روح هنر را در شما زنده می نمایند.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور بانکوک و تور ارمنستان مقرون به صرفه هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر هوادار ، از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های مجذوب نماینده سفر کنید.

با هم به (موزه ملی سوئیس) برویم…

موزه ملی سوئیس یکی دیگر از جاذبه های شهری زوریخ، تمدن، آداب و رسوم و جلوه های هنرِ سرزمین سوئیس را از دوران های بسیار قدیم تا به امروز به تصویر می کشد؛ با حضور در آن گویا تاریخ سوئیس به سرعت از مقابل شما می گذرد. این موزه به سبکِ معماری فرانسوی با تزئیناتِ ظریف، دیوارها و ستون های سفید، طاقچه های دالبری، دکور چوبی و معماری گوتیک فرانسوی ساخته شده و شما را به یک قصرِ پاریسی وارد می نماید که سنگ کاری های رؤیایی در جای جایش به چشم می آیند.

شکوهِ این موزه به اینجا ختم نمی گردد و با نمایش سکه های زیبای سوئیسی از قرون وسطا، سلاح ها و رزه های جنگی، مبلمان زیبا، ظروف، زیورآلات و کفش های سوئیسی، صنایع دستی مجذوب نماینده، نقاشی های رنگین، کنده کاری ها بر چوب و… شما را در یک ماشین ِ زمان به گذشته های سوئیس خواهد برد تا فرایند تغییرات را در همه اینها ببینید. این نمایشگاهِ تاریخی بعلاوه با نشان دادن عکس هایی از سوئیس و اسطوره های محبوبش، شما را با قهرمانانِ سوئیسی آشنا می نماید.

به کلیسای (گروس مونستر) خوش آمدید…

یکی از زیباترین جاذبه های شهری زوریخ، کلیسای گروس مونستر است که نماد شهر است و زوریخی ها به آن افتخار می نمایند. این کلیسا با دو برج کشیده و بلند، کنار رودخانه لیماتِ نیلی رنگ، می درخشد. معماریِ سبکِ رمانسک این کلیسا با دیوارهای ضخیم، برج های بزرگ، طاق های گرد و تزئینات خاص به همراه افسانه های محلی که درباره اش شنیده شده بر جادو، استحکام و قدرت این کلیسا می افزایند.

از فرازِ برج کلیسا، منظره هیجان انگیزی از شهر و کلیسای (فرامونستر) دیده می گردد که بسیار دلانگیز است. سرستونهای زیبا، گنجه های چوبی، نقاشی و رنگ آمیزی شیشه ها به وسیله هنرمند سوئیسی، از تزئینات تماشای این کلیسا است. اگر از دروازه شاقتصادی به کلیسا وارد شوید، کنده کاری های اعجاب انگیز گلها و حیوانات را خواهید دید؛ دکور ساده یِ همراه با شیشه های رنگ آمیزی شده یِ این کلیسا سرشار از معنویت است.

(دریاچه زوریخ)و (آبشارهای راین)ما را به خود می خوانند…

نوبتی هم که باشد، بعد از تاریخ، هنر و مذهب، نوبت به طبیعتِ بکر زوریخ می رسد و دریاچه یِ روشن و فیروزه ای رنگ زوریخ… زوریخ را بهشتِ زمین نامیده اند و بهشت استُ دریاچه های خوش آهنگ و آبی رنگش… قایق سواری بر آب های زلال این دریاچه به شما فرصت تماشای بناهای زیبای دو طرف دریاچه را می دهد؛ ساختمان های بلند، با سقف های تیز و رنگی. مرغ های دریایی اطرافتان در پروازند و شما بر تکه ای از بهشت، میانِ هیجان و آرامش شناورید. هم می توانید در تفرجگاه های ساحلیش سرشار از آرامش شوید، بنشینید و درختانُ کوه های سرسبز را تماشا کنید و هم هیجانِ ورزش های آبیش را تجربه نمایید.

آب های تمیز و شیشه ایِ این دریاچه شما را مسحور می نمایند؛ می توانید بر ساحل نرمش قدم بزنید و ساندویچ های محلی نوش جان کنید، قایق های بادبانی سوار شوید؛ در جایگاه های شنایش، در دلِ آبی زلال شنا کنید یا سری به فستیوال های اطراف دریاچه بزنید و اوقاتی خوش با عزیزانتان بسازید. آب به خودیِ خود با رنگ و صدایش، زیباست اما جاری شدنش از ارتفاع کوهسار، آن را به یکی از جاذبه های شهری زوریخ، یعنی آبشارهای راین مبدل می نماید. در تابستان، قطرات آبِ آبشار، معلق در هوا، رنگین کمان می سازند تا شما را میانِ رنگ و نور، سرشار از شادی و شور نمایند.

کوه(یوتلیبرگ) یکی دیگر از جاذبه های شهری زوریخ…

کوه یوتلیبرگ، یکی دیگر از جاذبه های شهری زوریخ است که کنار رود (یوتلیبرگ) جای گرفته است. با تماشای کوه یوتلیبرگ، چشمانتان از شکوه، عظمت و قدرت طبیعت پر خواهد شد؛ از بالای قله اش، زوریخِ خوش آب و رنگ، زیر پای شماست. هیجانِ تماشای تمامِ شهر، تمامِ شما را چشم می نمایدو تمام قلبتان را سرشاز از لذت و شکوه.. همانند هایدی، آزاد و رها در طبیعت رنگین اطراف کوه بدوید و ریه هایتان را از هوایی لطیف، مطبوع و تمیز پر کنید.

سوار بر قطار شوید، منظره هایِ ناب را تماشا کنید و به کوهِیوتلیبرگ برسید، مسیرهای متفاوتِ پیاده رویِ منطقه کوه، مجذوب نماینده و ماجراجویانه است و هر کدام با چیزی هیجان زده و غافلگیرتان می نماید. رستوران های عالی این منطقه با غذاهایی لذیذ و تازه آماده پذیرایی از شما هستند.

زرقُ برقِ خیابان (بانهوف) در زوریخ…

زرقُ برقِ خیابان بانهوف تا حدی است که آن را به یکی از جاذبه های شهری زوریخ تبدیل نموده است. شکوه و عظمتِ گران ترین خانه های اروپا و لوکس ترین مراکز خرید زوریخ را در این خیابان مشاهده خواهید کرد. این خیابان یکی از خاص ترین خیابان های خرید در جهان با برندهای رؤیاییِ کارتیه، شانل، بولگاری، بربری و… است.

هر کدام از مغازه هایش با چیدمان ها و دکورهای معرکه و اجناس مارک و بی نظیر، چشم های شما را خیره می نمایند. پس از گشت و گذار در فروشگاه های بی نظیرش و تماشای خانه های مجلل آن می توانید در کافه های بسیار مجذوب نماینده خیابان بانهوف، خوراکی های سوئیسی نوش جان کنید؛ عاشقانِ شکلات های سوئیسی، شگفتیِ مزه کردن شکلات هایی با طعم های بهشتی را در شکلات فروشی های این خیابان از دست ندهید.

شهر قدیمی زوریخ

به (شهر قدیمی زوریخ) که یکی از جاذبه های شهری زوریخ است، وارد می شویم…

شهر قدیمی زوریخ که به اعتقاد بسیاری از گردشگران در صدرِ جاذبه های شهری زوریخ است، به بخشی قدیمی از شهر گفته میگردد که بین خیابانِ مجذوب نماینده بانهوف و ساحلِ رود شفافِ لیمات قرار گرفته است. این بخش قدیمی با حال و هوای قرون وسطاییش، شما را مجذوب و به گذشته ها پرتاب می نماید. گویا در قرن ها پیش بر خیابان های پر پیچ و خم سنگفرش شده با چراغ های پایه بلند، قدم میزنید و به جهانی رؤیایی وارد می شوید. در قسمتی از شهر قدیمی زوریخ، قلعه ها و برجهای رومی با معماری های خاص را خواهید دید.

تماشا خیابان های قدیمی و خانه های تاریخی متعلق به افراد مشهور تاریخ، در جای جای شهر قدیمی، شما را سرشار از هیجان می نمایند و قدم نهادن بر جایِ پایِ بزرگان تاریخ، به کامتان شیرین خواهد آمد! در کافه های رنگارنگ و دنجِ خیابانی با دکورهای خاصشان که در شهر قدیمی فراوانند، می توانید خوراکی های محلی بخورید و استراحتی شیرین داشته باشید. ساختمانها با سقف هایی مخروطیِ قرمز یا آبی و بوتیکهای عجیبُ غریب در شهر قدیمی بسیار تماشای و مجذوب نماینده هستند. منطقه طبیعی لیندنهوف با قدمت زیادش، جایی دنج، آرام و تماشای در شهر قدیمی می باشد.

سفر به این مکان میتواند بسیار مجذوب نماینده و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

منبع: دلتابان
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 750

به "گردش در جاذبه های شهری زوریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش در جاذبه های شهری زوریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید