سفر به شهر کنز استرالیا؛ شهری دیدنی و مخصوص سفرهای خانوادگی (تور ارزان استرالیا)

به گزارش آموزشگاه ما، کنز دارای ویژگی ها و زیبایی های بسیاری بوده که شامل مواردی چون ساحل سفید شنی، طبیعتی زیبا، آبهای شفاف فیروزه ای، دیوار های مرجانی و...می شوند. با ما در راهنمای سفر به شهر کنز استرالیا همراه باشید تا شما را با شماری از دیدنی های معروف شهر کنز استرالیا آشنا کنیم.

سفر به شهر کنز استرالیا؛ شهری دیدنی و مخصوص سفرهای خانوادگی (تور ارزان استرالیا)

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

مواردی که در خصوص کنز باید بدانید

در زمانی که قصد سفر را دارید، برای اینکه برنامه خوابتان بهم نخورد یا بدانید در چه زمانی با اقوامتان تماس بگیرید، ابتدا باید اختلاف ساعت شهر مقصد را بدانید که 6:30+ هست. بعد از آن، نوبت به زبان رسمی مقصد می رسد که زبان رسمی کنز انگلیسی با گویش استرالیایی است. پس، اگر تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید، به راحتی می توانید ارتباط برقرار کنید. حال، براساس راهنمای سفر به شهر کنز استرالیا نوبت به گرفتن بلیت و...می گردد که در آن موقع باید پول رایج منطقه را هم تهیه کنید. پول رایج دلار استرالیا هست.

در نهایت، براساس راهنمای سفر به شهر کنز استرالیا بعد از سوار شدنتان به هواپیما، در فرودگاه بین المللی کنز خواهید نشست. در زمان اقامت در شهر خوب است که اطلاعاتی را داشته باشید تا در مواقع ضروری به شما یاری نمایند؛ مانند شماره تلفن های ضروری مراکز پلیس، اورژانس، آتش نشانی که همگی 000 هستند. براساس راهنمای سفر به شهر کنز استرالیا باید بدانید که فرمان ماشین در کنز همانند ایران سمت چپ است و این موضوع برایتان مسئله ای را ایجاد نمی نماید.

آب و هوای شهر کنز

اگر علاقمند به آب و هوای گرم و نمناک هستید، کنز انتخاب خوبی برایتان است. با توجه به آب و هوای گرمسیری که کنز دارد، در اغلب ماههای سال گرم بوده و در ماههای ژانویه تا مارس دارای بارش های شبانه است که باز هم بطور کلی میتوان گفت مزاحمتی برای توریستان ندارد و حتی، همراه داشتن چتر هم توصیه نمی گردد. پس، اگر با این آب و هوا مسئله ای ندارید، ماههای نوامبر تا مارس به شما پیشنهاد می گردد و شما می توانید هم از چشم انداز ها زیبا و هم از حیات وحش بر روی خشکی و آب لذت کافی را ببرید. اما اگر از این هوای گرم دوری می کنید، ماه ژانویه با آب و هوای معتدل به شما برای سفرتان پیشنهاد می گردد.

چه زمانی هتل رزرو کنید؟

با توجه به آب و هوا، دو فصل از قیمت پیش روی شماست که این حق انتخاب را به شما می دهد تا اگر از آب و هوای گرمسیری به دور هستید، در ماههای معتدل سال هتل رزرو کنید که این کار را هم از نظر زمانی و هم از نظر مالی برای شما سخت می نماید، چرا که به علت ازدیاد توریستان، باید از قبل هتل خود را رزرو نموده و باید آمادگی هزینه های بالاتری را داشته باشید. اما اگر با آب و هوای مرطوب مسئله ای ندارید، ماههای اکتبر تا مارس برترین انتخاب برای شما هستند که در صرفه جویی در هزینه ها هم بسیار به شما یاری خواهند کرد.

هزینه های سفر به کنز

هزینه اقامتگاه و هتل

خوابگاه دارای اتاقهای چند تخته و غیر خصوصی بوده و مقرون به صرفه ترین گزینه موجود براساس راهنمای سفر به شهر کنز استرالیا است، بگونه ای که برای هر شب اقامت از شما مبلغی برابر با 17 الی 30 دلار استرالیا را می گیرند اما معدود خوابگاه هایی هم پیدا می شوند که هزینه هایشان از هتل کمتر بوده اما دارای اتاقهای خصوصی هستند. برای این اتاقها شما باید برای هر شب اقامت مبلغی برابر با 60 الی 90 دلار استرالیایی را بپردازید.

مانند هر شهر دیگری کنز هم دارای انواع هتلهای چند ستاره نیز بوده که هزینه های متفاوتی دارند اما چیزی که در بین همه آنها مشترک است، هزینه های بالاتر آنها در فصول های سیزن هست. هر چند بطور کلی دارای هزینه های پایین تری نسبت به هتلهای شهرهای دیگر است اما میانگین هزینه های هتل یک ستاره در کنز 17 تا 55 دلار استرالیا برای هر شب اقامت، هزینه های هتل دو ستاره 17 تا 95 دلار استرالیا برای هر شب اقامت، هزینه های هتل های سه ستاره 21 تا 195 دلار استرالیا برای هر شب اقامت، هزینه های هتل چهار ستاره 30 الی 368 دلار استرالیا برای هر شب اقامت و در نهایت، هزینه های هتل پنج ستاره 221 تا 337 دلار استرالیا برای هر شب اقامت هست.

قیمت خورد و خوراک

معمولا هتلها وعده صبحانه را برای میهمانانشان سرو می نمایند اما با هزینه ای کم یعنی 6 تا 12 دلار استرالیا. اما می توانید یک صبحانه عالی و متفاوت را در بیرون از هتل هم میل کنید. بنابراین، محل میل کردن صبحانه را حساب شده انتخاب کنید. اگر بطور کلی برای وعده های غذایی می خواهید هزینه های کمی را بپردازید، می توانید برای وعده ناهار خود پیتزا با قیمت 8 تا 18 دلار استرالیا را انتخاب کنید. براساس راهنمای سفر به شهر کنز استرالیا بدانید که در سطح شهر انواع رستورانها وجود دارند که با توجه به سلیقه ای که دارید، می توانید انواع غذاهای بین المللی و محلی را در هر ساعت میل کنید.

اما اگر نیتتان بر این است که باید شامی خوب اما با قیمتی مناسب را میل کنید، براساس راهنمای سفر به شهر کنز استرالیا باید ساعت شام خود را قبل از 7:30 تنظیم نموده تا بتوانید تخفیفی مناسب بگیرید، یعنی تنها 12 تا 25 دلار استرالیا را بپردازید. همواره در سفر برای خورد و خوراکتان انتخاب دیگری هم دارید که آن هم آشپزی خودتان است. در آن صورت، باید مواد غذایی اولیه را تهیه کنید که معمولا شامل سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز، کاهو، نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاو، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه مرغ، پنیر محلی و... بوده و قیمت تقریبی آنها برای یک هفته در حدود 77 تا 97 دلار هست.

هزینه حمل و نقل عمومی

در شهر انواع وسایل نقلیه مانند اتوبوس شاتل، تاکسی و اتوبوس وجود دارد که هر کدام دارای هزینه ها و مقصدهای متفاوتی هستند. بطور مثال، با 3.75 دلار به وسیله اتوبوس می توانید برای رفت و آمد در شهر بروید یا با 15 الی 17 دلار می توانید با اتوبوس شاتل از فرودگاه تا مرکز شهر را بیایید. تاکسی ها هم در دو بخش فعالیت می نمایند که اگر در فرودگاه هستید، می توانید با پرداخت 25 الی 35 دلار تا کنز بیایید و در نهایت، با پرداخت 11 تا 15 دلار برای هر 3 کیلومتر می توانید از تاکسی های درون شهری بهره ببرید.

راههای صرفه جویی در هزینه های سفر به کنز

از پکیج های ویژه استفاده و برای هزینه اتاقتان کار کنید

شما برای تماشا تماشای های معروف شهر کنز استرالیا دو حق انتخاب را دارید که یا خوتان به شخصه به تماشا این جاذبه ها بروید که در نهایت، ممکن است باعث گردد بسیار هزینه کنید و انتخاب دیگر که مقرون بصرفه تر خواهد بود، شرکت در یکی از تورهای موجود است که در عین لذت بردن از تماشای های معروف شهر کنز استرالیا، هزینه کمتری را بپردازید. ممکن است علاقه به سفر داشته باشید اما پول کافی برای سفر را نداشته باشید. در آن صورت، می توانید به یک پیشنهاد ما که ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، فکر کنید و آن هم کار کردن در هاستلها است. شما با این کار بطور تک شیفت هزینه های اقامتتان را می توانید بپردازید. در اصل، اگر توریست باشید، کارهای زیادی را در کنز می توانید پیدا کنید که یک مورد آنها هاستل ها هستند، زیرا همواره در حال جذب نیروی تازه بسر می برند.

غذای مقرون به صرفه میل کنید

اگر علاقه ای ندارید خودتان آشپزی کنید و پول کافی هم ندارید تا یک هفته در رستورانها غذا میل کنید، می توانید در بعضی وعده ها از ساندویچی هایی که در اطراف شهر آماده می شوند، بهره ببرید تا هزینه های کمتری را نسبت به رستورانها بپردازید.

منطقه ها تماشای کنز

دیوار بزرگ مرجانی

دیواره بزرگ مرجانی کنز معمولا برای جمع های محبت آمیز، زوج های جوان، علاقمندان به طبیعت و ساحل و برای افرادی که بدنبال آرامش هستند، بسیار جالب و بی نظیر می تواند باشد. برای تماشاش به وسیله تورهای موجود میتوان اقدام کرد. این تورها بدین گونه اند که بعد از ثبت نام، می توانید با خیال راحت صبحانه خود را میل کنید و تا قبل از ساعت 9:30 به همراه کمی تنقلات مانند شکلات و آجیل برای افرادی که مکررا وعده غذایی میخورند و حوله شخصی خود را به تور برسانید. در نهایت، بعد از رسیدن به مقصد که 90 دقیقه طول میکشد، با کارکنانی خوش رو روبرو می شوید که با چای از شما پذیرایی نموده و امکانات لازم را برای غواصی در اختیارتان میگذارند و با آموزشهای لازم می توانید از این مورد از تماشای های معروف شهر کنز استرالیا لذت کافی را ببرید.

راه آهن خوش چشم انداز کوراندا

ممکن است در طول عمرتان بارها سوار قطار شده باشید و با گذر از ریلهای آهنی یکنواخت در نهایت به مقصد رسیده باشید اما متفاوت ترین سفر با قطار را می توانید در کنز تجربه کنید. این سفر با قطار برای تمام اقشار، افراد تنها، خانواده ها، زوج های جوان و حتی سالمندان و برای عاشقان طبیعت و تاریخ دوستان می تواند بسیار جالب باشد. سفر را با قدیمی ترین جنگل استوایی دنیا شروع نموده و با گذر از تونلها و پلهای بی نظیر، شما را به سمت کوههایی می برد که دارای آبشارهای مننحصر بفردی بوده و در نتیجه، در خاتمه سفر چیزی که برایتان باقی میگذارد، یک سفر عالی و یک خاطره فراموش نشدنی است.

این قطار این امکان را فراهم نموده تا هم افرادی که بودجه کافی را ندارند و هم افرادی که توان بالایی دارند، از این سفر بهره مند شوند. با این تفاوت که برای افراد با توان مالی بلیت های گلد کلاس وجود داشته تا آنان بتوانند در عین حالی که از تماشای های معروف شهر کنز استرالیا بر روی صندلی های راحتی لذت می برند، انواع نوشیدنی و غذا را میل نمایند.

پارک فرهنگ بومی های اولیه جاپوکای

کسانی که بدنبال سفرهای لوکس هستند یا علاقمندان به تاریخ مخصوصا تاریخ گذشتگان کنز و همینطور عاشقان طبیعت می توانند به عنوان یک فرد محلی برای بازدید از پارک فرهنگ بومی های اولیه جاپوکای اقدام نمایند. بعد از ورود به این پارک می توانید با ساکنان اولیه کنز و میراثشان و همینطور جزیره نشینان تنگه تورس آشنا شوید. این امکان وجود دارد تا در شب هم از این مورد از تماشای های معروف شهر کنز استرالیا تماشا کنید که کاملا با جذابیت های متفاوتی در مقایسه با روز آن روبرو خواهید شد.

اما اگر در روز از این پارک تماشا کنید، با سرگرمیات متنوع و آشنایی با انواع رسوم گذشته مانند نواختن یکی از قدیمی ترین سازهای بادی دنیا مختص همین ناحیه به نام دیجریدو، پرتاب بومرگ یا حتی آموزش نوعی غذای محلی به نام بوش تاکر یا بوش فود (bush tucker) روبرو خواهید شد. البته، اگر علاقمند به گیاهان هم هستید، راهنمایان شما را با داروهای گیاهی موجود و همینطور کلاسهای نقاشی آشنا می نمایند. برای پیاده روی و گذر در این پارک، اگر فرد معلولی همراهتان است، اصلا جای نگرانی نیست، چراکه دارای مسیرهای مخصوص ویلچر نیز هست.

پناهگاه پروانه های استرالیایی

در این پناهگاه انواع بازدید نمایندگان مانند افراد تنها، دوستان، عاشقان طبیعت، خانواده ها، زوج های جوان و حتی سالمندان را می بینید که با تورهای 30 دقیقه ای در حال آشنا شدن با این حیوانات کوچک اما بسیار زیبا هستند. به نوعی این یک زیبایی بومی محسوب می گردد که در یک مکان بی نظیر گرد هم آمده اند. نکته جالب اینجاست که این تورها هزینه اضافی برایتان ندارند.

بازارهای شبانه کنز

اگر بدنبال یک ماجراجویی دیگر در شب هستید، می توانید به بازارهای شبانه واقع شده در کنار تئاتر Esplanade کنز بروید. البته، براساس راهنمای سفر به شهر کنز استرالیا بعلت زمان این بازارها بهتر است که برای اطمینان لباس مناسب یا اضافی همراه داشته باشید. این بازار برای انواع افراد مانند افراد تنها، دوستان، زوج های جوان، خانواده ها، سالمندان و حتی افرادی که علاقه به خرید مخصوصا صنایع دستی دارند یا بسیار خوش خوراک هستند، بسیار مناسب است.

تورهای بالون هوای داغ کنز

اگر از تماشا جاذبه های طبیعی از روی زمین خسته شدید، راهی وجود دارد. این سفر که بالون سواری است، افراد زیادی را مانند زوج های جوان، خانواده ها، عاشقان طبیعت، دوستان و حتی افرادی که بدنبال آرامش مطلق هستند، به خود جذب می نماید. شما در این سفر که از قبل و به صورت آنلاین آن را رزرو نموده اید و ساعت 4 صبح شروع شده و در 9:30 صبح به خاتمه می رسد، شاهد زیبایی های بسیاری خواهید بود. از آنجایی که این تور 4 صبح هست، اصلا جای نگرانی نیست، زیرا تورها شرایطی را فراهم می آورند تا شما را از هتل تا مقصد همراهی نموده و در نهایت، در ساعت 9:30 شما را به هتلتان برسانند.

باغ گیاه شناسی کنز

اگر علاقه به گیاهان دارید و می خواهید در فضایی پر از گیاه قرار بگیرید، می توانید به صورت رایگان از ساعت 7:30 صبح همانند یک فرد محلی به صورت تک نفره، زوج، خانواده، سالمند و حتی تنها افرادی که فقط و فقط بدنبال آرامش هستند، وارد باغ گیاه شناسی کنز شوید. این باغ گیاه شناسی به شما 4000 گیاه گرمسیری با انواع خواص را معرفی می نماید. شما با قدم زدن در مسیرهای پیاده روی با گیاهان دارویی و خوراکی که زمانی برای مردم بومی بسیار اهمیت داشتند، آشنا خواهید شد. در بین افراد علاقمند به بازدید ممکن است افراد معمولی هم باشند که در آن صورت اصلا جای نگرانی نیست، زیرا مسیرهای پیاده روی مناسب افراد معلول هم تعبیه شده است.

گالری سامورایی استرالیا

در زمانی که در استرالیا و در شهر کنز هستید، می توانید شرایطی را برای خود فراهم بیاورید تا خود را در کشور دیگری هم تصور کنید و این در حالی است که انگار به دو کشور سفر نموده اید. بدین منظور برای علاقمندان به تاریخ، زوج های جوان، سالمندان و علاقمندان به هنرهای کشورهای مختلف و معماری، گالری به نام گالری سامورایی در کنز وجود دارد تا بتوانند با ورود به آن به صد سال پیش برگردند و با شمشیرهای سامورایی مشهور به کاتانا مخصوصا شمشیر قرن نوزدهم، فرهنگ جنگویان دلاور گذشته، مصنوعات ژاپی و...آشنا شوند.

این گالری این امکان را به شما می دهد تا بعضی از آثار را که برای فروش هستند، بخرید و اثری از صد سال پیش را با خود ببرید. پس، از قلم نیاندازید که برای فرورفتن در اعماق تاریخ در کنز هم مجموعه ای وجود دارد تا از آن لذت ببرید.

تور Reef Magic Cruises

اینبار می خواهیم توری را با نام Reef Magic Cruises به شما معرفی کنیم که بسیار برای بچه ها مفید است هرچند که به غیر از خانواده ها برای علاقمندان به طبیعت زیر آب، زوج های جوان و دوستان هم می تواند جالب باشد، زیرا 5 ساعت دلنشین به شما اجازه می دهد تا در کنار ماهی های رنگارنگ، صخره های دریایی شنا کنید و با یاری لوله های تنفسی خود را جزئی از دریا بدانید. حتی برای علاقمندان به شنا با وسیله اسکوبای این تور بسیار مناسب است، چرا که به علت داشتن مربیان با تبحر بالا که با صبر و شکیبایی طریقه استفاده از این وسیله را به شما آموزش می دهند، شما می توانید از شنا با این وسیله لذت کافی را ببرید.

آبشارهای کوچک کریستال

این سرگرمی که برای افراد جویای آرامش، خانواده ها، زوج های جوان، علاقمندان به طبیعت، دوستان و حتی افرادی که بدنبال سفرهای لوکس هستند، بسیار مناسب است. باید برای آن 30 دقیقه از شهر دور شده و بعد از آن که به جنگل استوایی بارانی رسیدید، 1.5 کیلومتر در آن از مسیر سنگ فرش شده بگذرید. در این بین می توانید از تماشای پنج الی شش آبشار کوچک لذت ببرید. در زمان ورودتان متوجه بعضی ماهی هایی می شوید که در صورت به همراه داشتن عینک می توانید به وضوح آنها را درون آب ببینید. در این مسیر باربیکیو و فضاهایی برای کباب کردن تعبیه شده اند. از آن رو، اصلا نگران وعده های خوراکتان نباشید.

جزیره فریتزوری

این جزیره آنقدر زیبا و خاص است که بسیار برای افراد بدنبال آرامش، زوج های جوان، خانواده ها، عاشقان طبیعت و حتی افرادی که بدنبال سفرهای لوکس هستند، می تواند مناسب باشد. شما می توانید با 45 دقیقه فاصله گرفتن از کنز به این جزیره برسید و همانند یک فرد بومی یک شب را در این جزیره سپری کنید. شما بهتر است قبل از سفر به این جزیره بی نظیر وسایلی همانند مایو، حوله، مواد دفع نماینده حشرات، دوربین عکاسی، کلاه آفتاب گیر و ضد آفتاب را با خود به همراه داشته باشید تا در زمان اقامتتان در این جزیره، به غیر از سرگرمیات بر روی خشکی و پیاده سواری بتوانید از سرگرمیات دریایی هم لذت ببرید. البته، برای غواصی می توانید از جزیره وسایل مورد احتیاج را کرایه کنید. برای خرید هم می توانید به فروشگاه موجود در جزیره رفته و خریدهای لازمتان را انجام دهید.

تله کابین جنگل بارانی اسکای ریل

شما به عنوان یک فرد محلی می توانید 90 دقیقه بر فراز آسمان ها باشید و از نگاه کردن به درختان جنگلی بارانی لذت ببرید. در زمانی که در کنار پارک فرهنگی هستید، به فاصله کمی می توانید به تله کابین جنگل بارانی اسکای ریل کنز برسید. این تله کابین دارای دو ایستگاه بوده و دارای رستوران، فروشگاه برای خرید سوغاتی و مارکت نیز است. در زمان پیاده شدنتان از ایستگاه های تله کابین می توانید از جاذبه های موجود و فعالیت سرگرمیی که برای مسافران تدارک دیده شده هم لذت ببرید.

گردشگاه بوردواک

فرقی نمی نماید که تنها باشید یا به صورت زوج، خانواده، سالمند یا فرد علاقمند به طبیعت. این امکان برای شما وجود دارد تا با قدم زدن و لذت بردن از چشم انداز ها شهر و کوهستان که در اطراف شما قرار گرفته اند یا حتی رفتن به یکی از رستوران یا کافه هایی که در طول راهتان وجود دارند، روز خود را به اتمام برسانید و با خاطره ای خوش و سرشار از آرامش راهی فرودگاه برای بازگشت شوید. اگر علاقمند به تاریخ و مردم محلی هستید، حتی در حین راه می توانید اطلاعاتی نه چندان زیاد را در خصوص مردم بومی بدست آورید.

تالاب شنای گردشگاه کنز

همه اقشار و افراد با آمدن به این مکان و انجام سرگرمیات بی نظیری همانند شنا کردن در آبهای فیروزه ای یا نشستن و برنزه کردن، استراحت در کنار آب و آرامش گرفتن، تماشا چشم انداز ها کوهستانی اطراف کنز و حتی درست کردن غذا و کباب کردن در جایگاه های مخصوص می توانند روز خوبی را برای خود رقم بزنند. اینجا برای خانواده ها بسیار مکان خوبی بوده و خانواده هایی که کودک با خود دارند، با خیالی آسوده می توانند کودک خود را در زمین بازی آزاد بگذارند تا آنها آب بازی نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 1039

به "سفر به شهر کنز استرالیا؛ شهری دیدنی و مخصوص سفرهای خانوادگی (تور ارزان استرالیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به شهر کنز استرالیا؛ شهری دیدنی و مخصوص سفرهای خانوادگی (تور ارزان استرالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید