ربودن دختر جوان با اسم مأمور!

به گزارش آموزشگاه ما، اعضای باند پنج نفره که تحت پوشش مأموران پلیس اقدام به آدم ربایی و سرقت نموده بودند، دستگیر شدند.

ربودن دختر جوان با اسم مأمور!

سرهنگ حسین یاراحمدی، رئیس اداره پنجم پلیس آگاهی، شرح داد: این افراد در ساعت 12 شب خودروی اسنپ را متوقف و با استفاده از تجهیزات پلیسی نظیر بیسیم، دستبند و چراغ گردان خود را به راننده و مسافرش مأمور معرفی کردند.

او اضافه کرد: متهمان پس از این اقدام مسافر اسنپ را که دختر 22 ساله ای بود که در منطقه سعادت آباد قصد بازگشت به منزل را داشت، به خودروی خود منتقل و آدم ربایی کردند. این مقام انتظامی اظهار کرد: مأموران قلابی پس از سرقت ساعت مچی، طلاجات و وجوه نقد، دختر جوان را در جاده قدیم کرج رها و فرار کردند.

به گفته یاراحمدی، متهمان پس از شناسایی در محدوده شرق مرکز و شهر های جنوبی تهران دستگیر شدند.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس مرکز هم با اشاره به شناسایی و دستگیری مأموران قلابی در سال های اخیر و لزوم هوشیاری در این زمینه، تأکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با مأموران انتظامی، از مأموران تقاضای کارت شناسایی داشته باشند و همکاران ما هم مکلف به ارائه مدارک هستند.

بنا بر این گزارش متهمان درحال حاضر در بازداشت هستند و تحقیقات از آن ها ادامه دارد. این در حالی است که سرقت تحت اسم مأمور به شگردی رایج در میان مجرمان تبدیل شده و سال هاست که تبهکاران با جعل اسم برای اخاذی و دزدی از شهروندان اقدام می نمایند، به همین علت پلیس مرتب در این زمینه هشدار می دهد.

در توصیه های پلیسی تذکر داده شده شهروندان به صرف ادعای هر فردی که می گوید مأمور هستم، مضطرب نشوند و درباره موضوع کمی تأمل نمایند و از عجله در تصمیم گیری و پاسخ مثبت به خواسته مأمور خودداری نمایند. وقتی فردی، خود می داند هیچ جرمی مرتکب نشده حفظ آرامش در این لحظه بسیار مهم است.

از مأمور پلیس بخواهید تا کارت شناسایی و حکم مأموریت خود را ارائه کند، اگر خواسته مأمور غیرمعقول بود، شهروندان از آنان بخواهند به اتفاق هم برای آنالیز بهتر و بیشتر به مرکز انتظامی بروند. البته در این زمان می توانند از یکی، دو نفر از عابران و شهروندان دیگر (برای اطمینان) درخواست نمایند در کنارشان بمانند و با تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 و اعلام موقعیت بخواهند عوامل گشت پلیس به محل اعزام شوند و تا رسیدن گشت پلیس در آن محل بمانند.

به یاد داشته باشید زمانی که پلیس به یک فرد مظنون می گردد، علاوه بر داشتن خودروی پلیس، کارت شناسایی واقعی یا حکم مأموریت هم ارائه می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 555

به "ربودن دختر جوان با اسم مأمور!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربودن دختر جوان با اسم مأمور!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید