محققان جهاد دانشگاهی تجهیزات گلخانه ای هوشمند می سازند

به گزارش آموزشگاه ما، دکتر حمیدرضا طیبی در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: کشاورزی هوشمند و دانش هوشمندسازی یکی از فعالیت هایی است که محققان جهاددانشگاهی به آن ورود پیدا نموده اند.

محققان جهاد دانشگاهی تجهیزات گلخانه ای هوشمند می سازند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مقاطع تحصیلی در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه برای ایجاد گلخانه های عظیم با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)قراردادی منعقد نموده ایم، بیان نمود: ما مجبور هستیم به علت محدودیت های منابع آبی به سمت کشت گلخانه ای برویم تا میزان مصرف آب را به راحتی مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه تمام تجهیزاتی که در گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند، وارداتی هستند، بیان نمود: از این رو لازم بود که در این شرایط مالی در زمینه فراوری تجهیزات ورود پیدا کنیم.

وی ادامه داد: از این رو محققان جهاد طی این قرارداد بنا دارند تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی گلخانه ها را طراحی نمایند و در اختیار قرار دهند.

رئیس جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه محققان جهاددانشگاهی خواجه نصیر این کار را بر عهده گرفته اند، بیان نمود: قرار است این پروژه کمتر از یک سال اجرایی گردد.

وی تاکید نمود: در این پروژه، محققان جهاد، دانش هوشمندسازی را بدست آورده اند که این می تواند یک مزیت صادراتی در منطقه نیز باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 89

به "محققان جهاد دانشگاهی تجهیزات گلخانه ای هوشمند می سازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان جهاد دانشگاهی تجهیزات گلخانه ای هوشمند می سازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید