معرفی سایت لینکدین و مزایای عضویت در آن

به گزارش آموزشگاه ما، در این مقاله قصد داریم به معرفی سایت لینکدین (LinkedIn) بپردازیم، سایتی اجتماعی که فعالیت در آن با فعالیت در تمام سایت های اجتماعی دیگر فرق دارد و می تواند منفعت های زیادی برای ما داشته باشد. می پرسید چه منفعت هایی؟ با خبرنگاران در این مقاله همراه باشید.

معرفی سایت لینکدین و مزایای عضویت در آن

خبرنگاران | سرویس تکنولوژی - امروزه در دنیایی به سر می بریم که در آن مردم روز به روز بیشتر یاد می گیرند احتیاج های خود را به وسیله اینترنت رفع نمایند. یکی از این احتیاج ها داشتن ارتباط با انسان های دیگر و روابط عمومی است که با حضور در شبکه های اجتماعی تا حدود زیادی رفع می گردد. استفاده از شبکه های اجتماعی به قدری گسترده شده که برنامه نویسان سعی می نمایند برای هر زمینه ای یک شبکه اجتماعی جداگانه ایجاد نمایند. مثلا برای روابط محبت آمیز سایت فیس بوک و برای تعامل عکس و فیلم سایت اینستاگرام گزینه های خوبی هستند. در این میان، سایت لینکدین با ایجاد امکانات لازم برای برقراری روابط حرفه ای، در زمره سایت های اجتماعی محبوب واقع شده است و روز به روز از اثرگذاری بیشتری برخوردار می گردد. برای همین سایت خبرنگاران در این مطلب شما را با این سایت محبوب و امکاناتش آشنا می نماید.

معرفی سایت لینکدین

لینکداین یا لینکدین (LinkedIn) یک شبکه اجتماعی برای روابط تجاری و حرفه ای است. این سایت در سال 2002 ساخته شد، در سال 2003 بطور رسمی افتتاح شد و در سال 2006 تعداد استفاده نمایندگان آن از مرز 20 میلیون نفر گذشت. بر اساس تحقیقات خود سایت لینکداین در ژوئن سال 2013 تعداد کاربران این سایت اجتماعی در بیش از 200 کشور دنیا حدود 260 میلیون نفر بوده است.

در این سایت کوشش کاربران بر ساخت یک پروفایل حرفه ای خوب است که تاثیر مثبتی در رزومه کاری یا شناساندن آن ها به همکاران یا سایر فعالان در زمینه مهارت های مشترکشان داشته باشد. همین امر باعث شده فضای لینکدین برخلاف سایر شبکه های اجتماعی یک فضای جدی و حرفه ای باشد و بیشتر کاربران هم بر این جنبه لینکدین تاکید نمایند و با کاربرانی که متناسب با این فضا رفتار نمی نمایند برخورد نمایند.

کاربرد های سایت لینکدین

اگر بدنبال جایی هستید که فضانوردان ناسا یا مدیران ارشد سیسکو عضو باشند لینکدین همانجاست! بله... سایت لینکدین جایی ست که افراد با مشاغل مهم هم سعی در داشتن یک پروفایل خوب در آن را دارند تا بتوانند از این طریق اخبار مربوط به حرفه شان و همکارانشان را دنبال نموده و دنبال شوند. آن ها صرفا به تبادل اطلاعات در زمینه های حرفه ای یا تحصیلی شان می پردازند نه اینکه راجع به احساساتشان بگویند یا از وقایع روزمره شان جک بسازند. بسیاری از اخبار و اتفاقات مهم مربوط به کمپانی های عظیم در این سایت اجتماعی بازتاب پیدا می نماید.

یک پروفایل خوب

همانطور که گفته شد کاربران در این سایت کوشش می نمایند یک پروفایل حرفه ای خوب بسازند. چگونه؟ با دادن اطلاعات کافی درمورد خودشان! آن ها در پروفایلشان با وارد کردن تحصیلات شان و دانشگاهی که در آن تحصیل نموده اند یا حتی مدرسه شان می توانند با اساتید، معلمان، هم کلاسی ها، هم دانشگاهی ها، هم رشته ای ها و دوستانشان در ارتباط باشند. همین امر در خصوص مکانی که در آن شاغل هستند یا بودند هم اتفاق می افتد.

رزومه کاری قوی

کاربران می توانند مهارت هایی که دارند را وارد نمایند؛ از تسلط بر نرم افزار های مختلف گرفته تا زبان های مختلف و کار های متفاوت. این مهارت ها توسط افرادی که شما را می شناسند مانند همان هم کلاسی ها، اساتید، همکاران و دوستان تایید می گردد و همین باعث قوی تر شدن رزومه شما خواهد شد. این یکی از عظیمترین تفاوت های سایت لینکدین با شبکه های اجتماعی دیگر است که باعث حرفه ای شدن فضای آن می گردد. برای مرتبط کردن رزومه تان با پروفایل لینکدینتان می توانید URL پروفایلتان در لینکدین را سفارشی کنید. برای این کار در بخش تنظیمات بدنبال Customize Your Public Profile URL بشد و نام موردنظر خود را که قصد دارید URL شما باشد را انتخاب کنید.

کاریابی!

یک اتفاق دیگر که با وارد کردن مهارت های مختلف شما در لینکدین می افتد، اینست که به نوعی در یافتن شغل به شما یاری می نماید. صد ها مدیر یا سازمان در سایت لینکدین پروفایل دارند و ممکن است زمانی برسد که به دنبال افرادی با مهارت های شما باشند، اگر این مهارت ها توسط افراد موثر در فضای حرفه ای شان (مانند اساتید دانشگاه ها یا همکاران) تایید هم شده باشد که دیگر چه بهتر. شما می توانید خودتان هم بدنبال شغل های متناسب با مهارتتان بشد و این جستجو را با وارد کردن مکان جغرافی خودتان بهینه کنید. شما می توانید از لینکدین بخواهید رویداد ها و آگهی های استخدامی مرتبط با زمینه های کاری و مطالعاتی شما را برایتان نمایش دهد و آن ها را ذخیره کنید.

ارتباطات

سایت لینکدین برای ارتباطات حرفه ای بهترین گزینه است. مطمئن باشید تمامی دوستانتان هم مانند شما بدنبال داشتن یک پروفایل خوب در لینکدین هستند، بنابراین هر چند وقت مهارت های آن ها، صندلی شغلی و تحصیلی شان و خصوصیات دیگری که در پروفایلشان وارد نموده اند، بروزرسانی می گردد و شما از اینکه هرکدام در حال حاضر در کجا درس می خوانند، در کجا مشغول به کار هستند و چه سِمت جدیدی کسب نموده اند، خبردار می شوید و حتی می توانید به آن ها تبریک هم بگویید!

گروه های حرفه ای

در کنار همه این ویژگی های لینکدین که ممکن است برخی از آن ها با سایر شبکه های اجتماعی مشترک باشد، داشتن گروه ها و تشکل های حرفه ای مفید هم در نوع خودش جالب است. چراکه افراد در این گروه ها جدی تر فعالیت می نمایند و شما نمی توانید فضای آن را با همان گروه ها در سایر شبکه های اجتماعی مقایسه کنید. اینطور بگویم که شما در سایت لینکدین، مطلب بیخود یا گزافه گویی پیدا نمی کنید! (اگر هم کردید باید بگویم این امر تقصیر تازه واردانی است که اهمیت حرفه ای بودن این فضا را درک ننموده اند و آن را با شبکه های اجتماعی دیگر مانند فیس بوک و توییتر اشتباه گرفته اند). البته منظور از این حرف انتقاد به سایر شبکه های مجازی نیست. کاربران باید مطلع باشند که هر سایتی را بهر کاری ساختند! این موضوع کاملا به نفع خود کاربر است.

سئو

در نهایت، اگر هنوز برای راه انداختن پروفایل حرفه ای تان در لینکدین قانع نشده اید، باید بگویم لینکدین یکی از سایت هایی است که تاثیر بسزایی در سئو سایت شما و سایر فعالیت های مجازی شما دارد؛ و همانطور که می دانید موفقیت در دنیای سئو همان چیزی است که همه به دنبالش هستند.

می پرسید چرا؟ تمام دلایل بالا که برای شما ذکر کردیم باعث شده هر یک لینک از لینکدین ارزش بیشتری نسبت به بقیه لینک ها داشته باشد و گوگل این را به خوبی متوجه شده است. اگر شما در سایتتان نوشته های تخصصی دارید بهترین جایی که می توانید به معرفی سایت و نوشته هایتان بپردازید و از آن جا به سایتتان لینک بدهید یا برعکس، سایت لینکدین است. زیرا در آن جا همه بدنبال مطالب تخصصی هستند.

سخن آخر

واقعا کار سختی نیست. سایت لینکدین مورد تایید همه است و بخاطر فضای مفید و به دور از حاشیه اش فیلتر هم نیست. شما می توانید همین الان تصمیم بگیرید یک پروفایل خوب و حرفه ای بسازید و حتی پروفایل سایت خبرنگاران را هم داشته باشید. مطمئن باشید، تنها شبکه اجتماعی که گذراندن وقت در آن اتلاف وقت نیست لینکدین است.

منبع: setare.com
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 295

به "معرفی سایت لینکدین و مزایای عضویت در آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی سایت لینکدین و مزایای عضویت در آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید