معروف ترین کلیساهای ایرانیان لندن را بشناسید

به گزارش آموزشگاه ما، به همین علت این بار می خواهیم درباره کلیسای ایرانیان لندن که بسیار معروف و پرطرفدار است با شما صحبت کنیم. در این شهر دو کلیسای معروف وجود دارد که ایرانی ها را دور هم جمع کرده است. با ما همراه باشید تا آنها را به شما معرفی کنیم. پیشتر همه در مقاله راهنمای سفر به لندن همه چیز را توضیح داده ایم.

معروف ترین کلیساهای ایرانیان لندن را بشناسید

1. کلیسای ایرانیان لندن (ICF)

همانطور که گفتیم کلیسای ایرانیان لندن (ICF) بزرگ ترین و قدیمی ترین کلیسای ایرانی در خارج کشور است. این مکان مقدس تا به امروز با برنامه های متنوع و متعدد خود نقش مهمی در تعلیم وزرا، معلمان و همچنین پرورش کشیش های ایرانی ایفا کرده است. همچنین به مسیحیان فارسی زبان مقیم لندن کمک رسانده و از آنها حمایت می کند. بیایید ببینیم این کلیسا چگونه به وجود آمده است.

کلیسای ایرانیان لندن (ICF) حدود بیست و پنج سال پیش برای ایرانی ها بنا شد. به مرور برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر به جز جلسات عبادتی که یکشنبه ها در ساختمان اصلی برگزار می کرد، جلسات خانگی کوچکی هم برای انجیل خوانی در سطح لندن ترتیب می داد. هدف رهبران گروه از این کار این بود که مردم با ایمان را دور هم جمع کند تا رابطه نزدیک تر و صمیمانه تری با همدیگر برقرار کنند و درک عمیق تری از کلام خدا داشته باشند.

یکی از این جلسات خانگی که در شمال لندن و منطقه بارنت (Barnet) برگزار می شد، با استقبال زیادی از سوی ایرانیان واقع شد و هر روز ایرانیان بیشتری به عضویت این جلسات درمی آمدند، تا جایی رهبران و کشیش های کلیسا تصمیم گرفتند، جلسات بزرگ تری را در شمال لندن ترتیب دهند.

به مرور با کمک و حمایت های رهبران و کشیش ارشد کلیسا که کشیش ادوارد هوسپیان مهر نام داشت، تصمیم به افتتاح کلیسایی محلی گرفتند. از آن به بعد جلسات شکل رسمی تری پیدا کرد و این مجموعه به عنوان کلیسای ایرانیان لندن (ICF) رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

2. کلیسای ایرانیان لندن (NLIC) - North London Iranian Church

کلیسای ایرانیان لندن (NLIC) در سال 2004 در شمال لندن افتتاح شد؛ در حالی که فقط یک جلسه هفتگی آن هم روزهای چهارشنبه برنامه داشت. ولی این کلیسا افراد فارسی زبان و اردوزبان زیادی را به خود جذب کرده که در شمال و شمال غربی لندن زندگی می کنند. از سال 2012 کلیسا به صورت خود محور اداره می شود و برنامه های مخصوص آن هر یکشنبه برقرار است.

بسکمک از مومنان و اعضای کلیسا روز یکشنبه در این مکان مقدس گرد هم می آیند تا به پرستش خداوند بزرگ و ستایش عیسی مسیح بپردازند. کلیسای ایرانیان لندن (NLIC) در حقیقت یک کلیسای پروتستانی مستقل است که به فرقه ای خاص تعلق ندارد. بلکه هدف آنها درک کلام پروردگار و تسهیل فهم آن برای مسیحیان و مومنان است تا بتوانند به طریقی محبت آمیز با مولایشان مسیح در ارتباط باشند و هر روز بیشتر از دیروز انگیزه داشته باشند

کلیسای ایرانیان لندن (NLIC) وزرایی چیره دست و کارآزموده را پرورش می دهد تا بتوانند امور مردم را به شکلی شایسته اداره کنند. جالب است بدانید که علاوه بر دپارتمان های متعدد درون کلیسا، بخش هایی هم مخصوص بچه ها، نوجوانان، جوانان، بانوان، آقایان، زوج ها و خانواده وجود دارد. تا به امروز بخش تعلیم و تربیت بچه ها و نوجوانان با استقبال چشمگیری روبرو شده است؛ چون در این جلسات برنامه های مخصوص آموزشی برقرار است که تاثیرات مثبتی در بر داشته است.

لازم به ذکر است کلیسای ایرانیان شمال لندن عضو شورای کلیساهای ایرانیان همگام نیز هست. بنابراین ایرانی های عزیز مقیم لندن اگر مایل به آشنایی با حقایق جاودانی انجیل عیسی مسیح و در پی بهره وری بیشتر از نحوه عبادت و مشارکت با مسیحیان هستند، می توانند در فعالیت های این کلیسا مشارکت کنند.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 949

به "معروف ترین کلیساهای ایرانیان لندن را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معروف ترین کلیساهای ایرانیان لندن را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید