نخستین تاکسی های پرنده به آسمان ایران می آیند

به گزارش آموزشگاه ما، دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود نخستین تاکسی های پرنده در مهرماه به آسمان اطلاع داد.

نخستین تاکسی های پرنده به آسمان ایران می آیند

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، منوچهر منطقی درباره تاکسی های هوایی گفت: فعلا قرار است از این نوع وسایل نقلیه در مناطق کم تردد استفاده گردد. این کار اگر در استان ها و شهرهای کمتر برخوردار هم قابلیت اجرایی داشته باشد قطعا رونق مالی را برای آنها به همراه خواهد داشت.

به گفته وی، طرح تاکسی هوایی با هواپیماهای 4 تا 19 نفره شروع می گردد. در این طرح همه فرودگاه های کم تردد کشور فعال می شوند و هواپیماهای موجود در این کلاس می توانند خدمات رسانی بیشتری داشته باشند.

منطقی گفت: این طرح پیش از انقلاب کلید خورده بود اما به دلائل متعددی اجرای آن به تعویق می افتاد اما ما در ستاد این طرح را به صورت جدی پیگیری کردیم و با توان دانش بنیانهایمان توانستیم آن را به مرحله اجرا برسانیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری اضافه نمود: فاز ابتدایی آن مهرماه شروع می گردد و فاز بعدی آن هم در بهمن ماه قابل اجرا است. اجرای این طرح با کمبودهایی روبرو است مثلا در حال حاضر سوخت این هواپیماها از دیگر کشورها تامین می گردد. در صورتی که توان فراوری داخلی آن وجود دارد و با توسعه این طرح، فراوری داخلی آن مالی خواهد شد.

منطقی بیان نمود: اگر بتوانیم برای تامین داخلی سوخت این هواپیماها هم کاری کنیم میزان پیشرفت طرح بیشتر می گردد و اقدامات سرعت می گیرد. البته افزایش دسترسی های فرودگاهی در مسیرهای خاص و حذف تشریفات فرودگاه ها هم سرعت کار را بالا می برد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 59

به "نخستین تاکسی های پرنده به آسمان ایران می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین تاکسی های پرنده به آسمان ایران می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید