احکام مربوط به تخلفات کنکور سال های گذشته تا 20 روز آینده صادر می گردد

به گزارش آموزشگاه ما، رئیس نو سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه نشست با اعضای کمیسیون آموزش از صادر شدن احکام پرونده تخلفات در کنکور سراسری تا 20 روز آینده اطلاع داد.

احکام مربوط به تخلفات کنکور سال های گذشته تا 20 روز آینده صادر می گردد

به گزارش خبرنگاران، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در تشریح نشست امروز (دوشنبه، 20دی ماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس که به موضوع آنالیز نحوه اجرای قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون سراسری اختصاص داشت، عنوان نمود: در بخش نخست نشست امروز، با توجه به اینکه این نخستین نشست مشترک با اعضای کمیسیون آموزش بود، برنامه های تازه سازمان سنجش برای اعضای کمیسیون تشریح و برنامه های تازه سازمان تبیین شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور عنوان نمود: موضوع آنالیز نحوه اجرای قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون سراسری با توجه به دغدغه های اعضای کمیسیون مورد رسیدگی نهاده شد و سازمان سنجش در این زمینه که مربوط می گردد به تخلفات گزارش شده بعضی از داوطلبان در آزمون سراسری سال های گذشته، تدابیر لازم را اتخاذ نموده و تا 2 الی 3 هفته آینده نتایج آن معین خواهد شد.

وی با بیان اینکه در زمینه گزارش تخلفات مربوط به تقلب بعضی داوطلبان در آزمون سراسری با توجه به مستند نبودن دلایل گزارش شده، عمده داوطلبان تبرئه خواهند شد، افزود: اما در بعضی موارد که گزارش های مستند وجود دارد، کمیته رسیدگی به تخلفات احکام لازم را صادر خواهد نمود.

پورعباس با تأکید بر اینکه مردم به هیچ عنوان نباید نسبت به این موضوع نگرانی داشته باشند و باید مطمئن باشند که رسیدگی ها کاملا دقیق و موشکافانه خواهد بود، گفت: این پرونده ها عمدتاً در کنکور سراسری رشته پزشکی بوده ولی گزارشات در همه رشته ها وجود داشته است.

وی ادامه داد: منشأ اصلی شک و شبهات به وجود آمده گزارشات مردمی و منطبق نبودن نتایج با سوابق داوطلب است ولی در بعضی موارد استفاده از موبایل، هندزفری و امکانات الکترونیک گزارش شده که در این موارد به تخلفات رسیدگی شده است.

به گزارش خانه ملت، رئیس سازمان سنجش توضیح داد: احکام صادره به اطلاع فرد متخلف و دانشگاه می رسد و با توجه به اینکه آیین نامه رسیدگی به تخلفات کنکور، نشر عمومی آن را اقدام غیرقانونی تلقی نموده نمی توان احکام را به اطلاع عموم رساند. با توجه به اینکه تعداد پرونده ها زیاد است روزی صد پرونده در حال آنالیز است و احکام به مرور صادر می گردد که پیش بینی می گردد ظرف 20 روز آینده پرونده ها به اتمام برسد.

وی افزود: البته به شکل عام اعلام خواهیم کرد که چه تعداد از داوطلبان تبرئه کامل می شوند و پیش بینی ما این است که اکثریت پرونده ها نیز منجر به همین نتیجه گردد. پورعباس در پاسخ به این سوال که آیا رسیدگی ها در سازمان سنجش صورت خواهد گرفت یا مراجع نظارتی دیگر نیز به این موضوع ورود می نمایند، گفت: مجلس رهنمودهای لازم در این زمینه را به سازمان سنجش داده و یک کمیته تخصصی ذیل هیأت بدوی سازمان سنجش تشکیل شده و به پرونده ها رسیدگی می نماید.

خاتمه پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 899

به "احکام مربوط به تخلفات کنکور سال های گذشته تا 20 روز آینده صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احکام مربوط به تخلفات کنکور سال های گذشته تا 20 روز آینده صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید