اعلام شرایط فوق العاده در ایالت ویسکانسین آمریکا

به گزارش آموزشگاه ما، به دنبال موج اعتراضات در شهر کنوشا ایالت ویسکانسین آمریکا که از یکشنبه ادامه پیدا کرده و با خشونت، آتش سوزی و خرابکاری های تعمدی همراه بوده، فرماندار ایالت شرایط فوق العاده اعلام کرد.

اعلام شرایط فوق العاده در ایالت ویسکانسین آمریکا

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به دنبال انتشار فیلمی که فورا در رسانه های اجتماعی پربازدید شد و نشان می دهد که افسران پلیس سفیدپوست به یک مرد سیاه پوست به اسم جیکوب بلیک مقابل چشم فرزندانش تیراندازی می کنند، موجی از اعتراضات خشونت آمیز در شهر کنوشا واقع در ایالت ویسکانسین به راه افتاد.

این دستور اجرایی تونی اِوِرس، فرماندار ویسکانسین خواستار به کار گیری افسران وظیفه در این ایالت همانند عوامل مازاد گارد ملی ویسکانسین شده که برای حمایت از نیروهای مجری قانون محلی، حفاظت از زیرساخت ها و نهادهای فرهنگی و حمایت از گروه های واکنش اولیه ضروری تلقی می شود.

اورس گفت: از گارد ملی ویسکانسین برای جلوگیری از حق مردم برای انجام اعتراضات صلح آمیز و یا جلوگیری از حق رسانه ها برای تهیه گزارش از اعتراضات و راهپیمایی ها استفاده نمی شود.

اورس عوامل گارد ملی ویسکانسین را احضار کرده تا اطمینان دهد که شهروندان این ایالت می توانند با خیال راحت و در امنیت تجمع برگزار کنند.

بلیک که هفت بار از پشت سر هدف گلوله های پلیس ویسکانسین قرار گرفته بود، به بیمارستان منتقل شد و نجات یافت اما از کمر به پایین فلج شده است. به دنبال انتشار فیلم مربوط به این تیراندازی معترضان خشمگین در شهر کنوشا به خیابان ها آمدند، خودروها و ساختمان ها را به آتش کشیدند، پنجره ها را شکسته و با نیروهای پلیس درگیر شدند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 25

به "اعلام شرایط فوق العاده در ایالت ویسکانسین آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شرایط فوق العاده در ایالت ویسکانسین آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید