تور دبی ارزان: امضای 13 سند همکاری بین ترکیه و امارات

به گزارش آموزشگاه ما، به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، سیزده سند همکاری بین ترکیه و امارات در حوزه های صنایع دفاعی، بهداشتی، تغییرات اقلیمی، فناوری، فرهنگ، کشاورزی، تجاری، مالی، مدیریت حواث غیرمترقبه، حمل و نقل، هواشناسی، ارتباطات و بایگانی با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی به امضا رسید.

تور دبی ارزان: امضای 13 سند همکاری بین ترکیه و امارات

با تور دبی ارزان در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

این در حالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی طی دیداری مشترک در ابوظبی، درباره روابط دوجانبه و چشم اندازهای نو برای همکاری و اقدام مشترک بین امارات و ترکیه در زمینه های مختلف در راستای خدمت به منافع متقابل علاوه بر مسائل و تحولات منطقه ای و بین المللی دارای اهمیت مشترک رایزنی کردند.

بن زاید و اردوغان بعلاوه درباره فرصت های مختلف همکاری بین دو کشور به ویژه در زمینه سرمایه گذاری، مالی و توسعه ای در کنار کشاورزی، امنیت غذایی، بهداشتی، فناوری، نوآوری، پروژه های فضایی، هوش مصنوعی و انرژی تنوپذیر تبادل نظر کردند.

مسائل و تحولات خاورمیانه از دیگر محورهای تبادل نظری طرفین بود که در همین رابطه بر انسجام دیدگاه های دو کشور درخصوص اهمیت حمایت از کوشش ها و راهکار های مسالمت آمیز با هدف تقویت امنیت، صلح و ثبات در منطقه که ستون های اساسی همکاری، توسعه و پیشروی به سوی آینده ای که ملت ها و کشورها به آن امید دارند، تاکید نمودند.

محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی گفت: حجم توافقنامه ها و یادداشت های تفاهمی که دو کشور امضا کردند، اساسی برای آغازی نو برای شراکت مالی و تجاری وضع نموده است. امارات به تقویت این شراکت و پیشبرد آن و افزایش حجم مبادله تجاری بین دو کشور اهتمام دارد.

وی بعلاوه تاکید نمود که امارات از هر گامی در جهت همکاری، تفاهم و صلح در منطقه بر اساس رویکرد خود مبتنی بر تقویت همکاری و همزیستی که به نفع توسعه، رفاه و ثبات است، استقبال می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 868

به "تور دبی ارزان: امضای 13 سند همکاری بین ترکیه و امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی ارزان: امضای 13 سند همکاری بین ترکیه و امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید