اگر قند خونتان بالاست به این میوه ها لب نزنید

به گزارش آموزشگاه ما، اگر نگران مقدار کالری و یا قند مصرفی در رژیم غذایی خود هستید، در اینجا فهرستی از مقدار قند و کالری موجود در میوه ها برای شما فهرست شده است.

اگر قند خونتان بالاست به این میوه ها لب نزنید

اگر نگران مقدار کالری و یا قند مصرفی در رژیم غذایی خود هستید، در اینجا لیستی از مقدار قند و کالری موجود در میوه ها برای شما لیست شده است.

میوه بدن شما را با فیبر و مواد مغذی ضروری تامین می نماید. میوه ها بعلاوه کالری، سدیم و چربی کمی دارند؛ اما میوه های مختلف دارای سطوح مختلف قند هستند، بنابراین مهم است که قبل از افزودن آنها به رژیم غذایی خود، به آن توجه داشته باشید.

میوه هایی که قند بالایی دارند

انبه

مقدار قند میوه متغیر است اما انبه میزان زیادی دارد. یک انبه 46 گرم قند دارد، بنابراین اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید یا مقدار قند مصرفی خود را کاهش دهید، از مصرف این میوه صرفنظر کنید. اگر می خواهید طعم خوبی داشته باشید، فقط چند برش را انتخاب کنید تا مصرف قند خود را کم نگه دارید.

انگور

انگور با 23 گرم شکر در یک فنجان در انتهای بالاتر جدول مقدار قند میوه واقع شده است. انگور در لیست محتوای قند میوه نزدیک به بالای راس است. یک فنجان انگور حدود 23 گرم قند دارد. هنگام خوردن انگور مراقب قند موجود در آن باشید. یکی دیگر از ترفندهای خوب این است که آنها را از وسط نصف نموده و فریز کنید. به این ترتیب آنها را آهسته تر می خورید.

گیلاس

در رتبه بندی محتوای قند میوه، گیلاس در بالاترین رتبه لیست واقع شده است. مقدار قند میوه گیلاس در سطح بالایی واقع شده است. یک فنجان گیلاس حاوی 18 گرم شکر است. از آنجا که این میوه ها کوچک هستند، به راحتی می توانید بیش از آنچه در نظر داشتید، زیاده روی کنید و بخورید. قبل از خوردن، از یک پیمانه مقدار گیری برای مقدار گیری سهم مورد نظر خود بهره ببرید تا زیاده روی نکنید.

گلابی ها

مقدار قند گلابی در بالاترین حد خود واقع شده است. گلابی میزان مناسبی شکر دارد. یک گلابی میانه تقریباً 17 گرم شکر دارد. اگر نمی خواهید کل گلابی را بخورید، فقط چند برش بخورید و بقیه را در یخچال بگذارید تا بعداً بماند. برش های گلابی طعم جالبی به غذا و سالاد می دهند.

هندوانه

هندوانه قند خوبی دارد اما پتاسیم بالایی نیز دارد. هندوانه مملو از آب و الکترولیت هایی مانند پتاسیم است، اما یک قطعه میانه از خربزه 18 گرم قند دارد. زمانی که عرق می کنید، هوای بیرون گرم است و زمانی که ورزش می کنید به الکترولیت بیشتری احتیاج دارید. برای کاهش مصرف شکر، فقط از یک یا دو برش هندوانه لذت ببرید.

انجیر

انجیر در بالاترین سطح لیست محتوای قند میوه واقع شده است. دو عدد انجیر میانه 16 گرم شکر دارند. اگر می خواهید مصرف قند خود را محدود کنید، انجیر را برش بزنید و آن را با پنیر بز به عنوان یک میان وعده غنی از پروتئین میل کنید. می توانید از انجیر برای تهیه سس برای گوشت هایی مانند مرغ نیز بهره ببرید.

موز

موز میزان خوبی قند دارد، بنابراین اگر مراقب مقدار مصرف قند خود هستید، فقط چند تکه از آن بخورید. موز یک گیاه مورد علاقه دائمی است، اما قند زیادی دارد. یک عدد موز میانه حاوی 14 گرم شکر است. اگر این میزان بیشتر از چیزی است که می خواهید، کافی است به جای خوردن کامل، میزانی برش موز به ساندویچ جو دوسر یا کره بادام زمینی خود اضافه کنید.

میوه هایی که قند پایینی دارند

آووکادو

آووکادو قند زیادی ندارد، اما کالری بالایی دارد. یک آووکادو فقط یک گرم قند دارد. مردم عاشق نان تست آووکادو، گواکامول یا اضافه کردن آووکادو به سالاد هستند. اما مراقب باشید زیرا آووکادو در حالی که قند کمی دارد، کالری بالایی دارد. زیاده روی روزانه ممکن استباعث افزایش وزن شما گردد.

گواوا

گواوا میوه ای با محتوای قند کم است. هنگام آنالیز مقدار قند موجود در میوه، گواوا در انتهای لیست واقع شده است. یک گواوا تقریباً 5 گرم قند و فیبر بیشتری نسبت به یک وعده غلات کامل دارد. یک گواوا 3 گرم فیبر دارد. میزان زیادی فیبر در پوست گواوا وجود دارد، بنابراین قبل از افزودن آن به اسموتی، پوست آن را جدا نکنید.

تمشک

تمشک فیبر زیادی دارد و قند پایینی دارد. تمشک میوه ای کم قند است که در هر فنجان فقط 5 گرم شکر و 8 گرم فیبر دارد. فیبر به هضم غذا یاری می نماید و به شما یاری می نماید در حالی که کالری کمتری مصرف می کنید احساس سیری کنید. تمشک ساده خوشمزه است، اما بسیاری از مردم دوست دارند آن را با خامه فرم گرفته تازه بخورند (که به طور چشمگیری محتوای چربی و کالری را افزایش می دهد).

طالبی

طالبی میوه ای کم قند است که در هر قاچ میانه 5 گرم قند دارد. در مقایسه با هندوانه، طالبی یک خربزه کم قند است که در هر قاچ با مقدار میانه فقط 5 گرم قند دارد. می توانید آن را ساده بخورید. بسیاری از مردم از خوردن طالبی با پنیر و کمی نمک لذت می برند.

پاپایا

اگر از میوه های استوایی که قند زیادی ندارند لذت می برید پاپایا را انتخاب کنید. پاپایا یک میوه استوایی است که می توانید بدون خوردن قند زیاد از آنها لذت ببرید. نصف یک پاپایای کوچک فقط 6 گرم شکر دارد. پاپایای های کوچک مقدار مناسبی دارند، بنابراین نیمی از میوه ها به مقدار کافی هستند. بسیاری از مردم از پاپایا با آهک و نمک لذت می برند. پاپایا بعلاوه یک تاپینگ خوشمزه برای ماست یخ زده درست می نماید.

توت فرنگی

توت فرنگی میوه ای با قند کمتر است که جلوه زیبایی به سالاد می دهد. اگر در پی یک توت کم قند هستید، توت فرنگی هایی را انتخاب کنید که فقط 7 گرم شکر در یک فنجان دارند. بسیاری از مردم دوست دارند توت فرنگی ورقه شده را به سالاد تابستانی اضافه نمایند.

منبع: ایلنا

منبع: فرادید
انتشار: 18 فروردین 1402 بروزرسانی: 18 فروردین 1402 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 1067

به "اگر قند خونتان بالاست به این میوه ها لب نزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر قند خونتان بالاست به این میوه ها لب نزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید