ایده هایی برای کسب و کار با اهداف بشردوستانه

به گزارش آموزشگاه ما، با این ایده ها از کارهای بشردوستانه عایدیزایی کنید

با وجود مسائل روز افزونی که وجود دارد، نسل نو با آگاهی بیشتر در جهت بهبود شرایط می کوشند و انگیزه های نوی در راستای این اهداف خلق می نمایند. این تاثیرات مثبت می تواند از یک مصرف نماینده خوب بودن آغاز شده و به تک تک بخشهایی که در کشورهای توسعه نیافته جای کار و پیشرفت دارد، کشیده گردد. از بهبود شرایط زیست محیطی گرفته تا آگاهی رسانی در سیاست یا اشتراک گذاری دانش. نمونه هایی از این دست، برترین خدمات را در اختیار دیگران قرار می دهد و در کنار آن می تواند به کسب عایدی هم منجر گردد. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا این ایده ها را آنالیز کنیم.

ایده هایی برای کسب و کار با اهداف بشردوستانه

1- ساختن چت بات

چت بات ها به همه نوع کسب وکاری یاری می نمایند، از جمله:

ایجاد آگاهی و همدلی

انگیزش مشارکت مدنی

یاری به مبارزه با آلودگی هوا

اطلاع رسانی صحیح در خصوص سلامت عمومی

تشویق به سالم زیستن

مشاوره دادن به مردم

می توانید این کار را به یاری افراد اهل چت انجام دهید. یک پلتفرم ایجاد چت بات به شما اجازه می دهد در عرض چند دقیقه بدون هیچ دانش کد نویسی، ربات چت بسازید. به عنوان مثال چت بات های فیسبوک موارد زیر را در اختیار شما قرار می دهند:

یکپارچه سازی و دریافت مستقیم سفارشات به وسیله پیغام گیر یا کامنت ها

پاسخ به هر پرسش مشتری

توانایی یکپارچه شدن با سیستم های پرداخت عمده

2- مشاوره آنلاین برای جمع آوری یاری اقتصادی

اگر پیش زمینه کار اقتصادی و تجربه فروش داشته باشیدT می توانید این دو مهارت را به کار بگیرید و مرکز مشاوره خودتان را برای جمع آوری یاری به مؤسسه های خیریه راه اندازی کنید. باید نوع خیریه هایی را که می خواهید با آن ها کار کنید، معین کنید و با استفاده از شبکه سازی، با کسانی که تمایل زیادی برای یاری دارند رابطه برقرار کنید. پس از آن، کافی است به آن ها ثابت کنید که می توانید برنامه های مؤثری برای جمع آوری اعانه ایجاد و پیاده سازی کنید که به آن ها یاری می نماید برای موارد مورد احتیاجشان پول کافی جمع نمایند.

3- وبلاگ نویسی آموزشی

آیا شما برای یافتن پاسخ پرسش هایتان وبلاگ می خوانید؟ آیا دانش خاصی دارید که به کار دیگران بیاید؟ ممکن است در زمینه های مختلفی کارشناس باشید. مسافرت، زبان، زندگی سازگار با زیست بوم، هرچه باشد می توانید آن را با دیگران به رایگان به اشتراک بگذارید. کافی است یک قالب رایگان وبلاگ انتخاب و به طور منظم مطلب تهیه کنید. به این صورت می توانید از راه های گوناگون با نوشتن در خصوص مطالب مورد علاقه خود عایدی کسب کنید. بعضی از این راه ها می توانند موارد زیر باشند:

استفاده از گوگل ادسنس (تبلیغات گوگل)

راه اندازی برنامه های مشترک

ایجاد وبینار

پیشنهاد دوره های آنلاین

4- تدریس آنلاین

اگر مجموعه معینی از مهارت ها دارید، می توانید آن ها را به دیگران آموزش دهید. خدمتی به مردم می کنید و در عین حال عایدی کسب می کنید. شما می توانید:

به دانشجویان آموزش دهید

زبان آموزش دهید

نحوه پرداخت اقتصادیات را آموزش دهید

یک دوره آنلاین برای آموزش راه اندازی یک کسب وکار کوچک برگزار کنید

یک کانال یوتیوب برای آموزش و هدایت مردم به زندگی سالم راه اندازی کنید

چگونگی حفظ پایداری کسب وکار را به استارتاپ ها مشاوره دهید

5- توسعه دهنده سبز اپلیکیشن

افرادی که می خواهند به فعالیت های حامی محیط زیست بپردازند، نمی دانند از کجا باید شروع نمایند. پس چرا به آن ها یاری نکنید؟ اگر در توسعه اپلیکیشن های وب و موبایل مهارت دارید، می توانید اپلیکیشنی بسازید که به کاربران نشان دهد چگونه خود را با زندگی سبز و سالم تر سازگار سازند.

می توانید اپلیکیشنی بسازید که پایداری را به طور کلی آموزش دهد یا می توانید بر یکی از موارد زیر تمرکز کنید:

تبدیل انرژی

بازیافت

خرید و ساخت محصولات دوستدار طبیعت

زندگی سبز در خانه و محل کار

6- رانندگی در شرکت های مشابه اوبر

ممکن است به این فکر نکرده باشید، اما راننده های اوبر جهان را با گام های کوچکشان تغییر می دهند. این نوع رانندگی کار آسانی برای انجام دادن است. به عنوان یک راننده اوبر افراد را تشویق می کنید جاهای خالی تاکسی را به اشتراک بگذارند و به آنجا که می خواهند، برسند. این موارد باعث کاهش آلودگی های ناشی از مصرف سوخت می گردد.

7- جمع آوری گسترده مبالغ اندک

مشابه پلتفرم وام های خُرد، جمع آوری گسترده مبالغ اندک روشی است که کارآفرینان اجتماعی می توانند از این راه برای پروژه هایشان منابع اقتصادی پیدا نمایند.

با این روش می توانید پروژه های بشردوستانه را به افرادی که قصد یاری به آن ها دارند، پیوند دهید. به جای انتظار دریافت نرخ بهره و پاداش های کلان، سرمایه گذاران خرد قول دریافت مجدد پول سرمایه گذاری شده را از افراد می گیرند. برای نمونه، شرکت های هدف آن ها را به عنوان سرمایه گذار معرفی می نمایند یا با عضویت مادام العمر، پروژه های کمپانی مورد نظر به آن ها اعطا می گردد.

8- تهیه یک برنامه پیشرفت شخصی

با ایجاد فضایی که افراد بتوانند مهارت های نوین استخدامی در آن کسب نمایند و روی پای خود بایستند، می توان به کسانی که قصد پیشرفت شغلی دارند یاری کرد. این فضا می تواند رستورانی باشد که در آن افراد احتیاجمند را تعلیم می دهید و استخدام می کنید تا مهارت هایی به آن ها یاد بدهید. دیگر برنامه های بهسازی می تواند شامل مواردی از قبیل دوره های آموزش الکترونیکی مشاغل و کسب وکارها، بازاریابی یا توسعه وب باشند. فرصت ها بی شمارند.

9- نوشتن کتاب های الکترونیک

مشابه وبلاگ نویسی، کتاب های الکترونیکی به شما امکان می دهند که مهارت های جدیدی به دیگران آموزش دهید. این کتاب های الکترونیکی برای خواننده ها کسری از قیمت یک کتاب کاغذی هزینه دارند؛ در حالی که با همان کیفیت آموزش را به خواننده منتقل می نماید. کتاب های الکترونیکی را می توان روی پلتفرم ها و مارکت های مختلف فروش کتاب الکترونیکی فروخت. بعلاوه می توانید نسخه هایی از کتاب هایتان را به سازمان های غیرانتفاعی مرتبط اهدا کنید.

10- راه اندازی یک شرکت آموزش گردشگری

بسیاری از مردم پول هایشان را پس انداز می نمایند تا بتوانند نقاط بیشتری از جهان را از نزدیک ببینند. علاوه بر این گردشگران به طور فزاینده ای به تماشا کشورهایی علاقه مند هستند که در آن ها می توانند در پروژه های اجتماعی شرکت نمایند. هرچند این گونه وب سایت های یافتن همسفر از پیش وجود دارند؛ اما چرا شما هم یک شرکت گردشگری راه اندازی نکنید که:

به افراد در خصوص کشوری که می خواهند در آن داوطلب باشند آموزش دهد

به داوطلبان بگوید چه چیزهایی احتیاج خواهند داشت

به گردشگران محل استقرارشان را نشان دهد

مواردی را به مسافران در خصوص کشوری که می خواهند در آن زندگی نمایند، پیشنهاد دهد

به گردشگران پکیج های جامع عرضه کند (پروازها، وسایل راحتی، غذا، ترابری، داوطلب شدن و غیره)

منبع: الی گشت
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: maeaedu.ir شناسه مطلب: 875

به "ایده هایی برای کسب و کار با اهداف بشردوستانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده هایی برای کسب و کار با اهداف بشردوستانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید